Álommeló

Artemisia   2020. 01. 08.

legújabb vélemény a nap véleménye

A hollywoodi romantikus vígjátékok új iránya

Hollywood kezdi ismét felfedezni magának a '90-es és 2000-es évek elején virágkorukat élő romantikus komédiákat. Ennek a reneszánsznak az egyik legfrissebb terméke az Álommeló. Noha vegyes kritikákat kapott, én azt mondom, a műfajra van és lesz is igény. A film üzenetének megértéséhez pedig a címben is szereplő "álom" szó a kulcsszó; hiszen amellett, hogy könnyed hangvételű vígjáték, egyben vitriolos társadalmi szatíra is, csak épp hollywoodi módon tálalva. Az alaphelyzet a szokásos amerikai életképeket mutatja be a zsáner általános elemeit felhasználva. Maya az átlagéletet élő, kissé esetlen "szegénylány" nagy tervekkel és álmokkal, aki egy áruházban dolgozik, és bár ambiciózus és szorgalmas, főnökei folyton mellőzik, mert nincs egyetemi diplomája. A sablonok közé itt becsúszik a társadalomkritika, hiszen Maya tapasztalata és elhivatottsága semmit sem ér a munkaerőpiacon papír nélkül, ami valóban sarkalatos pont, és viták tárgyát képezi a mai társadalomban. De a film mindezt fesztelen stílusban, remek poénokkal körítve adja át. Aztán a játékidő negyedénél hangsúlyosabbá válik az "álom" szó, és Maya karrierjében nem várt robbanás következik be; megkapja a már jól megérdemelt álommelót, ami magával hozza számára az áhított áloméletet, a néző számára pedig sok-sok sírva nevetős, vicces szituációt, amik egyben szintén görbe tükröt tartanak a társadalmi elitnek, a "felső tízezer... több»

mamiéstöti2   2018. 12. 03.

Az előzetese alapján nagyon felkeltette a figyelmemet ez a film, már alig várom, hogy láthassam. A szereplő felhozatal is jónak ígérkezik. Remélem nem csalódok benne.

indingo   2019. 08. 17.

Nagyon gyermeteg a története, mintha egy 10 éves írta volna. Csak úgy felveszik az embert egy neves céghez, mindenféle kamú önéletrajzzal. Számomra nem volt hihető a story.

TomÁcs   2019. 09. 19.

Többet vártam a filmtől. A története elég savanyú, lassú, sok minden nem történik benne.

Timcsi   2019. 01. 21.

Popó kerek, a történet kevésbé

Az előzetes alapján egy Disney tündérmese érzetét kelti bennünk a film. Valami mesés, de életszagú történetről kezdünk fantáziálni. Egy átlagos lány egy nem várt lehetőséghez jut. Barátai mindvégig támogatják, talán valóra válik az álma és még a szerelem is megtalálja. Pont mint a Hamupipőkében. Jennifer Lopez évek óta nem játszott mozifilmben. Egy nagy durranást, valami különlegest vártunk hát tőle. A JLO Milo Ventimiglia páros inkább kelti egy anya fiú páros hatását, mint egy szerelmespárét. Lopez kisasszony remekül néz ki, de a kor akkor is látszódik. Nagyon. A popsi még mindig kerek, de ebből nem tud megélni a story. A játékuk is eléggé elfásult, erőtlen. A történetben volt némi kilencvenes évek hatás. Az idő tájt volt divat olyan filmet csinálni, ahol szenvedünk a semmin, de amúgy happy. A történet már a legelején sem indul be. Lassan csordogál, az előzetes alapján ezt már mind tudtuk. Teljesen valószerűtlen, hogy csak úgy beadunk egy önéletrajzot tele kitalált dolgokkal, készítünk egy honlapot, meg facebook profilt, de ahhoz nem kell nagy informatikusnak lenni, hogy az kiderüljön, hogy néhány napja bizony az a profil még nem létezett. Próbálnak az érzéseinkre is hatni egy múltbéli eseménnyel, amely összefonódik a jelennel, de nagyon gyermetegre sikeredett. Hamar rá lehet jönni a turpisságra, sok meglepetést nem okozott. Nincs olyan a filmben, amit korábban máshol ne látt... több»

VvV   2018. 12. 22.

Sok eredeti ötlet vagy újdonság nincs benne. A története gyengécske és még nem is humoros.

Ms. Akárki   2019. 07. 26.

Nagyon tetszett. Az erős nő megtestesítője Jennifer Lopez és ez a filmbe is kivetül. Még fiatalkorában kényszerűségből örökbeadta gyermekét és hosszú évek után egy munka által újra egymás mellé sodorja őket az élet. Megható film. És nagyon cseles ahogy a kamu profil és életrajzzal véletlen bejut az állásinterjúraXD

Leah Remini
Alan Aisenberg
Leah Remini
Alan Aisenberg
Jennifer Lopez

A film összbevétele 51 705 193 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 173 125 389 forintot termelt. A hazai mozik összesen 72 159 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Peter Segal rendező egy interjúban elmondta, hogy az Álommeló stábja került hozzá a legközelebb az eddigi pályafutása során.

Az Álommeló főszerepét eredetileg Julia Roberts alakította volna, de végül Jennifer Lopez lett a befutó.

Peter Segal rendező 10. egészestés filmje.

A filmet gyártó stúdió 2017. júniusában jelentette be, hogy a főszerepre leszerződtették Jennifer Lopezt.

A film forgatása 2017. október 23-án kezdődött meg Queensben, New Yorkban. A stáb dolgozott Bronxban, de egyes jeleneteket Michael Jordan éttermében, a Grand Central Terminalban vettek fel. A forgatás 2017. december 15-én ért véget.

Jennifer Lopez továbbra sem ciki, ha romkomról van szó, az Álommeló főszereplőjeként profin megfutja a tőle elvárható kötelező köröket. több»