jazzy

Julieta Madridban él lányával, Antíával. Mindketten rettenetesen szenvednek az apa, Xoan elvesztésétől. S az idő, ahelyett, hogy begyógyítaná a sebeket, csak eltávolítja egymástól a két nőt.
18. születésnapja után Antía szó nélkül lelép otthonról, magára hagyva anyját. Julieta kétségbeesetten… Több

Forgatókönyvíró: Pedro Almodóvar, Alice Munro
Ország: Spanyolország
Premier (HU): 2017.05.04.

2021.05.02 bbozsi

Az én ízlésemhez legközelebb álló Almodóvar-film, noha nincs benne sem Banderas, sem Cruz, mint a többiben, amit szeretek tőle. De valahogy ez a legegészségesebb. Aránylag hétköznapi helyzetek mélységig kibontva, letisztult, de kifejező látvánnyal. Jó film. Nagyon.

2017.07.15 Berto49

Alice Munro „Runaway” (magyar fordításban: „Csend, vétkek, szenvedély”) című novelláskötetének írásaiból válogatta a spanyol sztárrendező legújabb filmje történetét. Már a könyvet is beszereztem, bár a film után nem biztos, hogy azonnal el fogom olva... Több

2016.08.02 Sniper

nagyon izgalmas búvárkodás az anya-lánya kapcsolatban, amikor az anya rátelepszik a lányára, mert nem képes egyedül élni a férje halála után

2016.09.11 jazzy

az elején még nem tetszett annyira, de ahogy bontakozott ki a történet, egyre jobban magával ragadott, nagyon jó sztori az emberek közötti kapcsolatokról

2016.10.22 mártilány

az elejétől szinte a végéig Julieta alakja titkokkal van fedve, és ez engem nagyon izgatott

A film összbevétele 22 468 044 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 8 210 635 forintot termelt. A hazai mozik összesen 6 315 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmben számos Richard Serra-festmény is látható. Szerző: hp

Az Ava által készített szobrok az ismert spanyol művész, Miquel Navarro keze munkáját dicsérik. Szerző: hp

Pedro Almodóvar eredetileg Meryl Streepet szerette volna a főszerepre. A tervek szerint a színésznő játszotta volna a karaktert (20, 40 és 60 évesen is). A direktor és a színésznő személyesen is találkoztak, és sikerült is megegyezniük, azonban egyéb elfoglaltságaik miatt végül fiókba került a filmterv.Szerző: hp

Pedro Almodóvar eredetileg Silencio címen mutatta volna be a filmet (ez a Julieta alapjául szolgáló egyik elbeszélés címe is), azonban az utómunkálatok során a Julieta mellett döntött, ugyanis a premier évében mutatták be Martin Scorsese Silence (Némaság) című filmjét is. Szerző: hp

(2017. 06. 01.)
Miért kötelező megnézni? Mert élénk színekbe öltöztetve és őszintén mesél egy nő életéről – úgy, ahogy nem tudna más. Több

(2017. 05. 05.)
Mindent egy anyáról, avagy Pedro Almodóvar visszatért az érzékeny, érzéki, viharos lelkű nőkhöz – akiket nagyon szeret, s ők is nagyon szeretik őt. Jók együtt. 70/100 Több