Julieta

Julieta

A film összbevétele 22 468 044 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 8 210 635 forintot termelt. A hazai mozik összesen 6 315 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmben számos Richard Serra-festmény is látható. Szerző: hp

Az Ava által készített szobrok az ismert spanyol művész, Miquel Navarro keze munkáját dicsérik. Szerző: hp

Pedro Almodóvar eredetileg Meryl Streepet szerette volna a főszerepre. A tervek szerint a színésznő játszotta volna a karaktert (20, 40 és 60 évesen is). A direktor és a színésznő személyesen is találkoztak, és sikerült is megegyezniük, azonban egyéb elfoglaltságaik miatt végül fiókba került a filmterv.Szerző: hp

Pedro Almodóvar eredetileg Silencio címen mutatta volna be a filmet (ez a Julieta alapjául szolgáló egyik elbeszélés címe is), azonban az utómunkálatok során a Julieta mellett döntött, ugyanis a premier évében mutatták be Martin Scorsese Silence (Némaság) című filmjét is. Szerző: hp

Ez Pedro Almodóvar harmadik idegen nyelvű elbeszélésen alapuló filmje az Eleven hús és A bőr, amelyben élek után. Szerző: hp

A film cselekményét a Nobel-díjas író, Alice Munro 2004-es Runaway című kötetének három elbeszélése inspirálta. Szerző: hp

A Julieta Pedro Almodóvar 20. nagyjátékfilmje. Szerző: hp

A Julieta forgatása 2015. május 18-án kezdődött meg és augusztus 7-én ért véget. A forgatási helyszínek között volt Madrid, La Sierra, Panticosa és Fanlo. Szerző: hp

A Julieta világpremierje a barcelónai La Sala Phenomena Experience-n volt 2016. április 4-én. Szerző: hp

A filmet kimondottan pozitívan fogadták a kritikusok. A RottenTomatoes oldalán 165 szemlézett írást követően 83 százalékon áll (2017. április). Szerző: hp

A film sikerrel szerepelt a legrangosabb nemzetközi filmfesztiválokon, és közel egy tucat díjat zsebelt be (San Diego International Film Festival - Legjobb nemzetközi film, Goya Awards - Legjobb színésznő: Emma Suárez, National Board of Review - Az 5 legjobb idegen nyelvű film, BAFTA Film Award - A legjobb nem angol nyelvű film: Pedro Almodóvar stb.)Szerző: hp

A filmet 203 vásznon mutatták be Franciaországban, premierhétvégéjén azonban mindössze alig több mint 585 ezer eurót keresett. Ezzel a Julieta lett Pedro Almodóvar elmúlt húsz évének leggyengébb nyitást produkáló alkotása. Szerző: hp

A Julieta volt Spanyolország hivatalos jelöltje a 89. Oscar-díjra a Legjobb idegen nyelvű film kategóriájába. A produkciót végül nem válogatta be az Akadémia bizottsága a végső ötösbe.Szerző: hp