Initiation: Silent Night, Deadly Night 4

Kim Levitt (Neith Hunter) a fiatal újságírónő, egy spontán öngyulladásos halálesetről szeretne cikket írni az újságnak. A nyomozása során olyan társaságba keveredik, amely túlmutat minden ésszerű dolgon amit eddig ismert, és ahogy egyre közelebb kerül az igazsághoz,… Több

Rendező: Brian Yuzna
Premier: 1990.11.21.
Több

2023.12.27 Kóborló

Egy igencsak furcsa karácsonyi rémtörténet

Anno még 2021 karácsonya körül kezdtem el nézni a Silent Night, Deadly Night címre keresztelt horrorfilmes szériát, amelynek az első, 1984-ben bemutatott része méltán szerepelhet sok horrorrajongó szeretett filmje közt (jómagam is kimondottan kedvelt... Teljes kritika

A film számos jelenetét Franz Kafka: Az átváltozás című novellája inspirálta.Szerző: Kóborló

A film forgatását 1990 februárjában kezdték meg Los Angelesben, és 1990 áprilisára el is készültek a film felvételeivel.Szerző: Kóborló

Akárcsak mint a harmadik rész esetében, ezt a részt is egyből csak videóra készítették, mozis bemutatása nem volt.Szerző: Kóborló

A film végét újra kellett vennie a stábnak egy meghibásodott technikai eszközök miatt. Csakhogy a szűkös költségvetés miatt a stáb nem tudta újra kibérelni azt a tetőteret, ahol a történet vége játszódott, ezért mindezt díszletekből hozták végül össze.Szerző: Kóborló

A film kész forgatókönyvét eredetileg már a harmadik Silent Night, Deadly Night filmhez készítették, de ott még ezt elvetették a producerek, és csak a negyedik rész esetében vették újra elő eme történetet.Szerző: Kóborló