Micsoda nők! (2014)

Sous les jupes des filles

Micsoda nők!

nándi99   2016. 04. 05.

A film számomra kissé nehezen volt követhető, egyszerűen túl sok 11 karaktert belesűríteni két órába. A kevesebb néha több, ezt kellett volna szem előtt tartania a rendezőnek. Egyébként a film hangulata varázslatos, a bemutatott problémák pedig életszagúak. Összességében jó filmnek mondanám a Micsoda Nőket.

tamas84   2015. 09. 08.

A Micsoda Nők! próbál formabontó, ötletes, vicces, szexi, romantikus és komoly lenni. Ez többé kevésbé sikerül is a rendezőnek, épp csak a film követhetőségét kellett feláldozni ehhez. Bár fogalmam sincs, hogy végül is ki kivel, de az életérzés, ami a filmből árad, az csodálatos. A Párizst bemutató képek nagyon szépek és igényesek. Az egész filmnek van egy jó, de megfoghatatlan atmoszférája.

juliS   2015. 02. 10.

A Micsoda Nők! tele van pezsgéssel, lüktető és magával ragadó. A tempós történetet roppantul szórakoztató francia humorral tálalja a rendező, Audrey Dana. A filmben bemutatott női alakok valósak, bizony a mai világ női és asszonyai ilyen és ehhez hasonló életet élnek (legalábbis nyugaton).

daniel52   2014. 10. 08.

A film egyértelműen a női közönséget célozza meg, én férfiként sokkal kevésbé szórakoztam rajta, mint a barátnőm. Azért lehet a filmen nevetni és a szexi jelenetek is igazán forróra sikerültek. Ami miatt mégis jó volt a filmet együtt megnéznünk az az, hogy utána még napokig tudtunk arról beszélgetni, hogy mi is a nő szerepe a mai világban. Ebben a tekintetben pedig azt mondatom, elgondolkodtató alkotás lett.

Alice Belaïdi
Julie Ferrier
Alice Belaïdi
Audrey Dana
Sylvie Testud

Audrey Dana így nyilatkozott a filmről: "A Micsoda Nők! egy film, amit nők készítettek nőknek és olyan férfiaknak, akik imádják a nőket."

(ps)

A film zenéjét 2014 május 26-án külön is megjelentették.

(ps)

A forgatás Párizsban zajlott 2013 június 17. és augusztus 9. között.