Suburra

A Suburra című thrillerben a Szamurájnak nevezett gengszter egy a Rómát Los Angelesszel összekötő kereskedelmi front kiépítésén dolgozik. A helyi maffia főnökök mind egyetértenek döntésével és lelkesen támogatják a nekik is profitáló ötletet, azonban az idilli béke nem tart sokáig...

(erare)

Ország: Franciaország, Olaszország
Premier: 2015.10.14.

2020.01.30 BoBamburg

Nem vagyok nagy gengszterfilm fan, de ez egy meglepően jól sikerült, mai környezetben játszódó darab. Kemény emberek, még keményebb szituációk, politikai belviszályok, zsarolások, hatalmi harcok... minden ami egy feszült és izgalmas filmhez kell.

2017.01.05 hsanya182

Politika, kurvák, gengszterek, bosszú. Akaratodon kívül hogyan lehet belekeveredni a maffia világába. Sok drámai zenével. Jó megvalósítás, de nekem mégis kicsit lapos és vontatott volt. Karma = információ avagy ki kit ismer.

2019.03.17 HercegPeter

Szövevényes, a sok különböző szál hol összefut, hol szétválik. Jó rendezés, de figyelnünk kell azért, hogy értsük, ki milyen kapcsolatban van a másikkal. Őszintén szólva ennek az Apokalipszisig való visszaszámlálásnak nem láttam túl sok értelmét. Elé... Több

2016.05.13 petera050

Nekem eléggé kliséfilm volt, nem igazán mondott és mutatott újat, de azért elismerésem, mivel európai filmként vetekszik a Fekete misével és a Tom Hardy-féle Legendával.

2016.04.26 Zsombi

Ilyen erős filmre az olaszoktól nem számítottam. Habár mindig a maffiás vonallal jelentkeznek, de ez most valami egészen úúj ízűre sikerült. Nem az a klasszikus értelemben vett család-maffia filmet láttam, ami kifejezetten üdítő jelenség volt számomra. Igazi pörgős, fordulatokban gazdag krimi ez.

(2018. 12. 06.)
"A befejezés egyfajta hepiendként felfogható és rendesen érzetem egy mini katarzist. Stefano Sollima nevére sokkal jobban fogok figyelni. Még akkor is remek film a "Suburra", ha néha már-már népmesei elemeket mutat, mint a fő karakterek által levezényelt sikeres bosszú hadjáratok." Több
Fargo
2014