Jackynee   2020. 07. 11.

A megtépázott Föld eposza

Nem gondoltam volna, hogy egy főleg tinidráma-sorozat ennyire be fog szippantani. Engem már maga a hangulata megfogott, egy hatalmas nukleáris katasztrófa után 97 évvel vagyunk, a népesség megmaradt tagjai már csak egy Bárka nevű űrállomáson élnek, ami a Föld körül keringő űrállomások összekapcsolódásából jött létre. 100 fiatalt bűnöző tinédzsert küldenek le, hogy leteszteljék a bolygó élhetőségét. Az első epizódoknak is megvan a maga varázsa, itt látszik meg, hogy a képzetlen fiatal korosztályt nem igazán érdekli semmi a szórakozáson kívül. Az első sokk, amikor kiderül, hogy a gyönyörű bolygó mégsem az az álom, aminek képzelték, és kerülnek új változók a képbe; itt vált tempót a sorozat. A történet sokáig több szálon fut a Bárkán és lent a Földön. Maga a bűnözés is egy érdekes kérdéskör egy űrállomáson, mert hely és készletek hiányában az egyetlen büntetés a kirepítés a légzsilipen, azaz a halál. A fiatalokat etikai okokból nem repíthetik ki, csak egy bizonyos kor betöltése után. A drámát és nehézségeket folyamatosan adagolja a film, fenntartva a néző figyelmét. A kezdeti történetet folyamatosan bővítik a múlt eseményeivel, és így válik a történet kerekké, a szereplő megítélése mássá. A sorozat próbál mindig valami újat mutatni, ha leküzdöttek valamit, talál egy újabb akadályt, viszont ezzel az a gond, hogy az elsőre ellőtt forma később kezd inkább statikussá, megszokottá váln... több»

Deku   2017. 08. 21.

Habár lassan indult be a sorozat engem már az elején megvett. A karakterek nagyon érdekes személyiségek és egyre jobban csak fejlődnek kifele. Nagyon ajánlom másoknak is.

Lamboh   2017. 10. 24.

Az elején nem voltam lenyűgözve tőle, és a későbbiekben is történtek benne olyan dolgok amiktől a falra másztam, de végül egész megszerettem. A főbb karakterek többségét kedvelem, viszont a kedvenc karaktereim sajnos már lemorzsolódtak az évek során. A legutóbbi évad érdekesen végződött, így kíváncsian várom a folytatást.

ZeroHero   2019. 09. 26.

Az elso par reszt tul kell elni ahhoz, hogy utana az ember mar ne hagyja ott... Szoval kitartast mindenkinek, aki rabukkan erre a posztapokaliptikus scifire, amiben minden van, amit csak el tudunk kepzelni es amit nem. Izgalmas, hangulatos, szeretheto es kedves karakterekkel, barmennyire is feluletes es tipikus amerikai is mindegyik..

harnas1207   2018. 11. 27.

Az elején nem hittem benne, Elkezdtem és nagyon megkedveltem. A Föld után keresztezve egy kis Lost-al és egy csipetnyi Éhezők viadala. De működött pörgős volt és minden rész végén volt katarzis. Majd az első évad végéhez érve nagyon kiszámítható lett, folyt belőle a dráma, a hiszti és úgy lett vontatott. Mindenki elveszett vagy meghalt, de aztán mindenki megkerült és mégse halt meg.

lolita13   2016. 10. 04.

Bár az elején kicsit fura volt a végére megszerettem. Olyan izgalmas dolgok történtek, hogy nem tudtam abba hagyni :)

Evcsi95   2018. 01. 22.

Imádom az összes részét, egytől egyig. Nincsenek rosszabb részek, a sorozat egy szinten fut. Kíváncsian várom az 5. évadot.

Thomas McDonell
Eliza Taylor
Marie Avgeropoulos
Eliza Taylor
Marie Avgeropoulos
Paige Turco

A 12 nemzet, kik megjelentek a bárkán: Ausztrália, Brazília, Kanada, Franciaország, Kína, India, Japán, Oroszország, Egyesült Királyság, Egyesült Államok, Uganda és Venezuela.

(bukottangyal)

Marie Avgeropoulos nagyon ritkán alkalmaz kaszkadőröket.

(bukottangyal)

A tini példakép, Shawn Mendes is szerepelt a sorozatban, méghozzá egy külön dalt énekelt el, amit a sorozathoz írt.

(Cleo)

Octavia-nak és Lincoln-nak ugyanolyan arcfestésük van.

(Cleo)

Octavia karaktere a könyvben csak 14 éves, viszont a sorozatban már majdnem 18 éves.

(Cleo)

Finn Collins nem jelent a könyvben. Ahogy Raven, Jasper, vagy Murphy sem.

(Cleo)

Anya (Dichen Lachman) karakterének a nevét a magyar anya szó inspirálta.

(ps)

A sorozatban látható számos színész a Percy Jackson és az olimposziak - Villámtolvaj (2010) című filmben kezdte pályafutását, nevezetesen Marie Avgeropoulos, Richard Harmon, Jarod Joseph és Rob Hayter.

(ps)

Az első évad elején nem volt stáblista, de a második évadhoz készítettek.

(ps)

A sorozat Kass Morgan azonos című regénye alapján készült.

(ps)

Összegezve a The 100 abban a legjobb, hogy tényleg szórakoztat, és több benne a komoly, mint a nevetséges elem. Néha ugyan olyan érzésem van vele kapcsolatban, hogy minden összetevőt patikamérlegen méricskélnek hozzá, de amíg ilyen izgalmas módon csinálják, tőlem lehet. több»