A dán lány

The Danish Girl

2016.02.27 H.a.n.n.a

Különleges igaz történetet dolgoz fel a film, bár nem teljesen követi a valóságot például a műtétek száma jelentősen több volt, mint a filmben. Eddie a maximumot kihozta ami tőle tellett, bár még így is eléggé férfias volt.

2017.04.19 Gábor Rózsa

A képi világa a filmnek önmagában nagyon szép, teljesen harmóniában van a festői léttel, hiszen némelyik képre azt hittem, hogy maguk is festmények. Alapjában véve szeretem a kicsit "beteges" filmeket, de sajnos ez valahogy nem kapta el számomra azt ... Több

2016.06.27 Kirana80

Csodálatos. Csodálatos hogy egy feleség mit meg nem tesz azért az emberért, akiből végül már csak maradványok vannak, abból akit ő valaha szeretett. Jók a párbeszédek, a díszlet, és mindegyik színész hiteles. A mindenség elmélete után nagyon kíváncsi... Több

2016.11.25 Ercsi

Részemről az egyik legjobban várt film volt A dán lány. Egy olyan szinte megmagyarázhatatlan jelenséget, fordulatot jár körbe az alkotás, hogyan lehetséges az, hogy az elismert festő, Einar, aki tökéletes házasságban él, szereti a feleségét, egyik na... Több

2020.08.30 sammy88

felkavaróan lebilincselő

Annak ellenére, hogy lelki nyomorék leszek általában a drámáktól de szeretem nézni az ilyen filmeket is. Eddie azt hiszem nagyon jót alakít ebben és a történet maga igazán gyomorszorítóan megható és én beleéltem magam a sztoriba és magával vitt a film.

2017.04.03 T.Andras

Ez volt az első olyan film, amit láttam és nemváltoztató műtétről szólt. Eleinte tartottam tőle, milyen lesz, ugyanis meglehetősen távol áll tőlem ez téma, de nagyon pozitív csalódásként éltem meg a folmet. Egyedülálló az a lélektani dráma, aminek részese lehet a néző. Csodálatos film.

2016.10.03 Ghotik

Különleges témájú, elvont film, amiben a főszereplő nagyon profin alakít. Hatásos, magával ragadó, érzelimeg a nézőre ható film. Érdekes a története, végig leköti a nézőt!

2017.03.06 Acropolis

Elvont, érdekes film, az biztos hogy nem egy sablonos, mindennapi történet. Különleges hangulatú és elgondolkoztatja a nézőt. Lelkileg is hatásos, megrázó.

2017.08.05 penzesisti

Szép és különleges történet, tele jó színészekkel, sztorival, látvánnyal, párbeszédekkel. Nincsenek üresjáratok, magával ragad a történet, különleges film.

2016.10.06 niky86

A dán lány egy varázslatos történet, csodálatos film. Eddie Redmayne brillírozott a szerepben, úgy látszik, jól állnak neki az életrajzi ihletésű filmek. Szívszorító történet, csodás képi világgal.

2017.10.21 veresszsoltika

Aki szereti a kicsit elvontabb, drámai filmeket azoknak bátran ajánlom. Van mondanivaló, hátsó tartalom, megfelelően jó színészi gárdával és befejezéssel.

2016.06.04 tamas84

Redmayne megint belenyúlt a dolgok közepébe, és az átváltozás, amit prezentált, egészen lenyűgöző színészi teljesítmény. Filmként nekem kevésbé működött, de simán jár rá a 4-es!

2019.01.13 tooker

Néhol kissé unalomba fullad a film, ami elég indokolatlan egy ilyen erős rendezői darabnál, bár a forgatókönyvvel is vannak gondok, olcsó és sztereotipikus megoldások kerültek a filmbe.

2017.02.08 Ancsus

Gyönyörű, megható és elgondolkoztató film, amely magával ragadja a nézőjét és egy időre minden mást kizát, nem létezik többé a külvilág. Engem valósággal magába szippantott.