NA

A tanítónő (2018)

The Kindergarten Teacher

Ákos Varga   2018. 12. 26.
A tanítónő – Kizsákmányolás és tehetséggondozás

A legutóbbi Sundance Filmfesztivál egyik nagy szenzációja volt a végül a legjobb rendezés díját kiérdemlő Sara Colangelo bizarr dramedy-je, mely a fiatalkorban felszínre törő őstehetségről, annak gondozásáról és a pedagógus szerepének kérdéseiről is izgalmas kérdéseket boncolgat, tele kiszámíthatatlan fordulatokkal és remek színészi alakításokkal. Lisa Spinelli (Maggie Gyllenhaal) tisztes családi életet élő kétgyermekes óvónő, aki kreatív írás továbbképzésre jár és verseket igyekszik komponálni házi feladatként, viszonylag kevés sikerrel. Az óvodai csoportját példásan vezető pedagógus felfigyel egyik tanítványa, az öt éves Jimmy Roy (Parker Sevak) különleges adottságára: a kisfiú autisztiku... több»

Parker Sevak

Kellemetlen filmről van tehát szó, ínyencek szűkebb körének, költőknek, tanároknak, mentori hajlamú magánzóknak ajánlva. Nekik is csak úgy, ha előre eldöntik, a látottak dacára mégiscsak jó dolog emberekbe fektetni, mások felemelkedésén fáradozni. több»

„Hogyan (ne) neveld a gyermekedet?” – amerikai függetlenfilmes kiadás, Maggie Gyllenhaal elő- és utószavával. több»

Maggie Gyllenhaalt eddig komoly, drámai szerepekben ismerhettük meg. Benne volt az Őrült szívben Jeff Bridges oldalán, és játszott Will Ferrellel is a Felforgatókönyv című dramedyben. Talán ez a két szerepe eddig a legismertebb a filmes körökben, mindkettő joggal, hiszen maximálisan odatette magát. Most azonban szinte 110%-on pörög, a A tanítónő című filmben, ugyanis egy igen sokrétű szerep ugyanis az övé. Látszólag egyszerűnek tűnhet egy családanyát eljátszani, aki civilben óvónő, és néha verseket ír. Karaktere azonban meglepően sokrétűre sikeredett, és ez teszi izgalmassá a filmet, valamint Maggie alakítását lehengerlővé. több»

A filmet nagy sikerrel vetítették a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon (2018. szeptember 6.) is.

A tanítónő 2018. október 12-én debütált a Netflix streaming szolgáltatásában.

A film világpremierje 2018. január 19-én volt a Sundance Filmfesztiválon.