Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

A tanítónő (2018)

The Kindergarten Teacher

indingo   2019. 04. 06.

A történet tetszett, de sajnos megvalósítás nem. A film lomha volt, a jelenetek lassúk és körülményesek. A kisfiú cuki benne.

Paulo-Varga   2018. 12. 26.

A tanítónő – Kizsákmányolás és tehetséggondozás

A legutóbbi Sundance Filmfesztivál egyik nagy szenzációja volt a végül a legjobb rendezés díját kiérdemlő Sara Colangelo bizarr dramedy-je, mely a fiatalkorban felszínre törő őstehetségről, annak gondozásáról és a pedagógus szerepének kérdéseiről is ... teljes kritika»

A filmet nagy sikerrel vetítették a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon (2018. szeptember 6.) is.

A tanítónő 2018. október 12-én debütált a Netflix streaming szolgáltatásában.

A film világpremierje 2018. január 19-én volt a Sundance Filmfesztiválon.

Sara Colangelo a Sundance Filmfesztiválon elnyerte a legjobb rendező díját.

Az azonos című 2014-es izraeli film remake-je.

Maggie Gyllenhaalt eddig komoly, drámai szerepekben ismerhettük meg. Benne volt az Őrült szívben Jeff Bridges oldalán, és játszott Will Ferrellel is a Felforgatókönyv című dramedyben. Talán ez a két szerepe eddig a legismertebb a filmes körökben, mindkettő joggal, hiszen maximálisan odatette magát. Most azonban szinte 110%-on pörög, a A tanítónő című filmben, ugyanis egy igen sokrétű szerep ugyanis az övé. Látszólag egyszerűnek tűnhet egy családanyát eljátszani, aki civilben óvónő, és néha verseket ír. Karaktere azonban meglepően sokrétűre sikeredett, és ez teszi izgalmassá a filmet, valamint Maggie alakítását lehengerlővé. több»

Biztos kézzel elvégzett színészválasztás, érzékkel végigvitt színészvezetés, a túlbeszélés határán tartott dramaturgia, finom környezetrajz: olyan alkotók munkáját láthatjuk, akik minden jel szerint mélységesen hisznek abban, hogy a filmművészet igenis él, és igényt tart a néző befolyásolására. több»

„Hogyan (ne) neveld a gyermekedet?” – amerikai függetlenfilmes kiadás, Maggie Gyllenhaal elő- és utószavával. több»