A tanítónő

A tanítónő

The Kindergarten Teacher

Lisa Spinelli a negyvenes éveiben járó óvónő Staten Island-en. Sok türelmet, energiát és szeretetet fektet a munkájában, de egyre inkább úgy érzi, hogy nem kap belőle vissza semmit. Egyetlen helyen tud igazán feltöltődni, egy amatőr versíró körben. Egyik nap véletlenül meghallja egyik… Több

Rendező: Sara Colangelo
Forgatókönyvíró: Sara Colangelo, Nadav Lapid
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Kanada, Izrael
Premier (HU): 2019.01.03.

2019.04.06 indingo

A történet tetszett, de sajnos megvalósítás nem. A film lomha volt, a jelenetek lassúk és körülményesek. A kisfiú cuki benne.

2018.12.26 Paulo-Varga

A tanítónő – Kizsákmányolás és tehetséggondozás

A legutóbbi Sundance Filmfesztivál egyik nagy szenzációja volt a végül a legjobb rendezés díját kiérdemlő Sara Colangelo bizarr dramedy-je, mely a fiatalkorban felszínre törő őstehetségről, annak gondozásáról és a pedagógus szerepének kérdéseiről is ... Teljes kritika

A filmet nagy sikerrel vetítették a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon (2018. szeptember 6.) is. Szerző: hp

A tanítónő 2018. október 12-én debütált a Netflix streaming szolgáltatásában.Szerző: hp

A film világpremierje 2018. január 19-én volt a Sundance Filmfesztiválon. Szerző: hp

Sara Colangelo a Sundance Filmfesztiválon elnyerte a legjobb rendező díját. Szerző: hp

Az azonos című 2014-es izraeli film remake-je. Szerző: hp

(2019. 01. 16.)
Maggie Gyllenhaalt eddig komoly, drámai szerepekben ismerhettük meg. Benne volt az Őrült szívben Jeff Bridges oldalán, és játszott Will Ferrellel is a Felforgatókönyv című dramedyben. Talán ez a két szerepe eddig a legismertebb a filmes körökben, mindkettő joggal, hiszen maximálisan odatette magát. Most azonban szinte 110%-on pörög, a A tanítónő cí... Több

(2019. 02. 01.)
Tehetséggondozás
Biztos kézzel elvégzett színészválasztás, érzékkel végigvitt színészvezetés, a túlbeszélés határán tartott dramaturgia, finom környezetrajz: olyan alkotók munkáját láthatjuk, akik minden jel szerint mélységesen hisznek abban, hogy a filmművészet igenis él, és igényt tart a néző befolyásolására. Több

(2019. 01. 10.)
„Hogyan (ne) neveld a gyermekedet?” – amerikai függetlenfilmes kiadás, Maggie Gyllenhaal elő- és utószavával. Több

Értékelés: 8.1/10
(2019. 01. 10.)
Kellemetlen filmről van tehát szó, ínyencek szűkebb körének, költőknek, tanároknak, mentori hajlamú magánzóknak ajánlva. Nekik is csak úgy, ha előre eldöntik, a látottak dacára mégiscsak jó dolog emberekbe fektetni, mások felemelkedésén fáradozni. Több