Fény az ócean felett (2016)

The Light Between Oceans

indingo   2018. 02. 17.

Nagyon tartalmas film, sok minden történt benne. Tetszett a helyszín, a hangulat és az alaptörténet. Érdekesség, hogy a két főszereplő a forgatáson jött össze, ma már házasok.

ArpiHajdu és Réci   2017. 10. 01.
Mindennel pazarol

Ezt a filmet egy óriási pazarlásnak érzem. Minden adott ugyanis, hogy működjön, rendkívüli színészek, jó alaptörténet, gyönyörű operatőri munka. S valami mégsem klappol. Mindenek előtt le kell szögeznem, hogy a színészeken nem múlott semmi. Kedvenc Fassbenderünk nagyszerű (mint mindig), ám leendőbeli Mrs. Fassbender, vagyis Alicia Vikander bizony ezúttal lejátssza őt a filmvászonról. Bár azért a szerep önmagában eléggé hálás, s Vikander ezúttal is olyan természetességgel mutatja be az érzelmeket, hogy azzal semmi kivetnivalónk nem lehet (a magam részéről még mindig testhezállóbbnak gondolom az ő esetében az ilyen típusú „művészies” filmeket, mint a nyári blockbustereket). Színészeinknek könn... több»

Deku   2017. 12. 10.

Hát éppen megtudtam nézni de szerintem ez kimeríti a gyenge fogalmát. Volt már jobb film is ennél, de szerencsére nem ez a legrosszabb így nem okozott gondot végig nézni és még kicsit élvezni is.

HercegPeter   2018. 12. 25.

A film romantikus része viszonylag gyorsan lezárásra került, hogy aztán megmaradjon a dráma. Tipikusan olyan film, ahol bele tudjuk képzelni magunkat a szereplők bőrébe és eldönthetjük, hogy mi mit lépnénk ilyen helyzetben. A története nagyon erős. Részletesen elmesél mindent, ezáltal hosszú, mégsem érezzük azt, hogy túlnyújtott lenne. Bár szerintem jobb lett volna, ha a gyerek körüli mizériát nyújtották volna el a film első fele helyett. A színészek remekül alakítanak és az operatőri munka is kifogásolhatatlan.

MP170506   2019. 03. 06.

Kissé vontatott, lassú történet. Romantikus, drámai alkotás, némi tanulsággal. A lezárás is jól sikerült, a színészek is jól hozzák karakterüket, de sajnos semmi olyan nimcs benne, ami kiemelné a többi ilyen típusú film közül.

Alicia Vikander

A The Light Between Oceans túlnyomórészt egy képeskönyv, amit jó érzés végiglapozgatni, de ebben ki is merül minden jelentősége. Sem tartalmában, sem érzelmeiben nem tudja azt a szintet képviselni, ami figyelemre méltó lenne - a legfájdalmasabb elem benne így az, hogy Cianfrance ezt pedig nem is olyan rég még mesterien művelte.
6/10 több»

Derek Cianfrance első két neves munkája a Blue Valentine és a Túl a fenyvesen alaposan körüljárja az emberi lélek erdejét. Mindkettő alkotás az érzelmek legmélyebb bugyrába hatol, ott kiteljesedik és alaposan megtépáz mint viharos szél egy kopár kis szigeten álló, magányos világítótornyot.(3/5)

A film két főszereplője Fassbender és Vikander 2014-ben a film forgatásán jött össze és ma már boldog házasok.

(indingo )