Játssz egy Nintendo Switch-ért ·  Fórum Login

The Limehouse Golem (2016)

The Limehouse Golem

Sam Reid
Eddie Marsan
Sam Reid
Adam Brown
Olivia Cooke

respect the movies   2018. 01. 20.

Szerintem nagyon jó film volt! Jómagam mindig is kedveltem az olyan filmeket amik ebben az időszakban játszódnak, mert már a hangulatával magukkal tudnak ragadni és ha ez egy horror vagy akár egy thriller formájában látom, akkor az már szinte félsiker! Ennél a filmnél nem csak a hangulata miatt merem mondani hogy jó film volt, mert sokkal több dolog is volt benne, ami miatt kimondottan tetszett eme alkotás! Ott volt a szereposztás, igaz hogy a legismertebb színész Bill Nighty volt, de a többi karakter is egytől egyig nagyon jók voltak! Aztán ott volt a filmben található brutalitás! Igaz hogy nem egy nagyon vérbő film lett, de amikor a gyilkosságokra helyezik a hangsúlyt, akkor azok nagyon is hatásosak lettek! A története is számomra rendben volt (bár én valami oknál fogva már az elején sejtettem hogy ki áll a gyilkosságok mögött) mégis végig le tudta kötni a figyelmemet és még így is tudott meglepetéssel szolgálni a befejezés! A film egyedüli hibája számomra csak annyi volt, hogy a filmben található sok visszaemlékezés néha kicsit komótossá teszi a tempót (bár igaz hogy a készítők pont ezekre helyezik a hangsúlyt)! Számomra hozta azt a szintet a film amit elvártam tőle!

Turon   2017. 04. 05.

Hangulatban nagyon erős thrillerről van szó, a történet viszont egy kissé sablonos. Sajnos nem igazán tudnék mondani egy kiemelkedő jelenetet sem, az egész valahogy csak úgy eltelik, "kellemesen". Szerintem érdemes megnézni, mert remek szórakozás a film, de nem fogunk rajta agyalni túl sokat, pedig mintha próbálna egy kicsit misztikus is lenni a koncepció.

Firencz   2016. 11. 15.

Nagyon sötét ez a film, és ehhez mérten jól is alakítanak a színészek, amire még rá is tesz a borongós, komor képi világ. Bár néhol megszívtam a fogam, hogy "ez azért eléggé klisés" húzás volt, amiben persze bővelkedik a film.

A film főszerepét eredetileg Alan Rickman alakította volna, de a 2016-ban bekövetkező sajnálatos halála miatt a szerep Bill Nighty-ra szállt!

(respect the movies)