A homár

The Lobster

2016.11.25 Borga

Számítottam rá, hogy a film egy meglehetősen csattanós végkifejlettel ér véget, ez azonban elmaradt, sőt a bennem film közben felmerülő kérdések is megválaszolatlanul maradtak. érdekes, különös film.

2016.04.22 Loborg

Nagyon furcsa film, nem is tudom igazán, hogy tetszett-e vagy sem. Nincsen bajom a művészi felfogású/képi megjelenítésű filmekkel, sőt, de ez nekem erőltetettnek tűnik, hiába a jó színészek és az egyébként nagyon ötletes történeti mag

2016.10.23 vivikejencikelara

Különleges élményben volt részem amikor ezt a filmet megnéztem. Nagyon elvont mégis fantasztikus. Vannak benne egészen meglepő, beteg dolgok. Furcsa hogy így akarják bemutatni a párválasztást. Ami számomra nagyon durva volt az az amikor a kutyát megr... Több

2018.01.04 jake_green

Miért nincsenek ilyen filmmel tele a mozik?! Művészfilm, de egyedi teljesen! Saját világ, mintha a egy jelen kori sci-fit néznénk! Az ötletet maximálisan kidolgozták, operatőri munka kiváló! Sokkal de sokkal több ilyen filmet akarok látni!

2016.10.24 jencike1985

Elég különös volt számomra ez a film, elgondolkodtató erős film, olykor durva jelenetekkel. Nagyszerűek a szereplők. Ne nézze meg mindenki mert nem mindenki vevő az ilyesmire. Nagyon eltér az átlagtól.

2017.04.17 bbozsi

Elborult, egyedi látásmódú film. Az első perctől az utolsóig ugyanabban a furcsáló, hitetlenkedő, keserédes érzelmi kocsonyában úsztat. Láttunk már ennél pontosabb, vagy igazabb kritikát az emberi kapcsolatokról, de itt is van mit befogadni.

2021.12.11 Péter Fazekas

Elég érdekes film, de nekem tetszett!

2019.01.16 lauralaura

A 2010-es évek egyik legjobbja. Ez úgy tanít és közben meg újat is tud mutatni. Aki nem szokott hozzá az európai filmkehez, az készüljön, arra, hogy valami extrán furát fog látni.

2016.11.29 Ercsi

Egészen zseniális és kissé beteg alapötletre épül fel a film. különös hangulat lengi át. A nézőben számos kérdés merül fel, azonban ezek többsége megválaszolatlanul marad, s csupán a fantáziánk szabhat határt a történetnek.

2016.12.07 Szorcsik

Engem magával ragadott a film a rejtélyességével és kiszámíthatatlanságával. Egy ideig azt hittem, hogy lesz benne egy hatalmas csavar, majd felgyorsul a cselekmény. Bár ez elmaradt, mégis igen markáns filmélmény volt.

2016.09.17 krazucsi

Igen egyedi, sajátos hangulatú film, melynek alapötlete is abszurd. Nekem nagyon tetszett, mert szokatlan, meghökkentő, semmi esetre sem tömegfilm és bizonyára nem tetszik mindenkinek.

2019.05.16 Nagy Zsolt

Patológiai eset

Ahogy a többiek már leírták, beteg ebben a filmben mindenki. Elsősorban aki kitalálta :) Jellemezi, némi humor és némi erotika. Viszont egyik sem forr ki a film végéig: sem az erotika sem a humor, sem az "átütő" mondanivaló. A dráma benne pedig, a beteg emberek, akiket eljátszanak a szereplők. Az egész inkább egy elmegyógyintézetre hasonlít (a forgatókönyvíró esetleg már járhatott ott :D ?!). A szereplők annyira betegre vannak megformálva, hogy a nézőnek az a benyomása támad, hogy nem véletlenül súlytották a bentlakókat a filmben szereplő büntetéssel. A nagy mondanivaló és az üzenete nem tudott meghatni, mert amit sci-fi-nek jósolnak, az már évtizedek, évszázadok óta folyik. A totalitárius rendszer kirekeszti a másképp gondolkodókat vagy érzőket. Ebben semmi új vagy megrázó nincs (mai felfogással élve). Ami még idegesítő, hogy nincs egyértelmű vége a filmnek, és ahogy az előttem szóló elmondta, ki adja vissza nekem az elvesztegetett időmet?'! :) A szereplők kiválóan eljátszották azt, ami rájuk volt bízva.

2017.08.22 zaphirisz

Aki nem szereti az abszurdot, az semmiképpen ne nézze meg, mert szenvedni fog. Aki viszont bírja az ilyesmit, az vágjon neki nyugodtan. Ez egy elég jó kis darab a maga nemében. Néhány tényleg zseniális poénnal. A vége kissé bizarr, azt el kell ismern... Több

2018.08.25 Tothem

Kicsit beteg és vér komolyan veszi ezt a betegséget. Az érzelem vagyis pont annak hiánya a film fő témája. Bennem azt vetette fel, hogy vajon ha a választottunkat azért választjuk mert élni akarunk mégis mennyire elég az iránta táplált érzelmünk. A válasz pedig szerintem az elég kevésre.