The Possession of Michael King

Miután egy médium megfontolatlan tanácsának következtében meghal a felesége, egy férfi úgy határoz, bebizonyítja, hogy a paranormális jelenségek nem léteznek. Mindezt úgy akarja elérni, hogy hagyja, hogy testét és elméjét megszállják a démonok.… Több

Rendező: David Jung
Forgatókönyvíró: Tedi Sarafian
Premier: 2014.08.22.

2021.10.02 Interfectorem Sabnock

Egy igazán szkeptikus fickó rémálma

Már igazán nem emlékszem, milyen érzésekkel ültem le a kedvenc fotelembe, hogy megnézzem a filmet. Abban biztos vagyok, hogy túl nagy reményeket nem fűztem hozzá, hiszen az előzetesek alapján a mozi sablonosnak és nem túl újszerűnek tűnt. De óriási s... Teljes kritika

A The Michael Possession fogadtatása nem volt kifejezetten pozitív az elején. A Rotten Tomatoeson 29%-ot, a Mtacriticen 34%-ot kapott, igaz pár tíz szavazatból. Aztán megtalálták a komolyabb filmes website-ok is, ott már kifejezetten jó és biztató kritikákat kapott, mint például a Twitch Film, ami a jumpscare-eket dicséri, vagy az Ain't It Cool News Horror, ami dicséri a produkciót és a főszereplőt is.Szerző: Archívum

Jung újszerű démoni rituálékat, mágiákat akart a filmben bemutatni. Ehhez hónapokon keresztül kutatta a nekromancia és a démonológia tudományát.Szerző: Archívum

David Jung az 1980-as Ragyogás című filmből, azon belül is Jack Torrance karakteréből merített ihletet, többször megtekintva a filmet otthonában.Szerző: Archívum

A film világpremierje 2014.08.14-én volt Szingapúrban és az Amerikai Egyesült Államokban.Szerző: Archívum

(2018. 03. 03.)
Összességében véve a Possession of Michael King egy kifejezetten szórakoztató filmként értékelhető, ami bár távol áll a hibátlantól vagy a korszakalkotótól, de tökéletesen alkalmas az egyszeri nézésre, egy unalmas délutánon. Több