Jók és Rosszak Iskolája (2022)

The School for Good and Evil

Jamie Flatters
Laurence Fishburne
Jamie Flatters
Sophia Anne Caruso

slayerbear   2022. 12. 24.

Igazából nem olvastam a könyvet sem. Személy szerint engem elvarázsolt az egész film. Sokszor könnyeztem is, mert annyira meghatódtam, vagy én vagyok ilyen sírós típus. A szereplők, a világ, a történet kiváló. Várom a következő részt.☺️

Artemisia   2022. 10. 24.

Öribarik

Soman Chainani varázslatos regényfolyama 2013-ban indult, és egy egészen különleges hangvételű mesevilág elevenedik meg a lapjain. A Netflix megpróbálta sajátos stílusban tolmácsolni Chainani művét, inkább kevesebb, mint több sikerrel. A Paul Feig (a... teljes kritika»

JRD   2022. 10. 20.

Sablonsztori ízléstelenül giccses látványvilágban. Kábé ennyi. Egyre több film születik a [email protected] kategóriában. Mintha ez lenne már az elvárás. Tényleg ennyire leromlott a nézői színvonal, hogy már csak ilyen nemtommit lehet eladni nekik? Szerintem nem,... több»

Zsolt Szabó   2022. 10. 29.

Ígéretes fantasy folyam lehetne

Ahogy mindig, most is azt mondom, hogy a Netflix streaming szolgáltató sokkal jobban járna, ha a mennyiség helyett a minőségre helyezné a hangsúlyt, és akkor biztos vagyok benne, hogy annál minőségibb filmeket tudna hozni, mint amit valójában nyújt. Évek óta ugyanazok a bakik náluk, hogy egy lehetséges jó minőségű alapanyaghoz rosszul nyúlnak, nem hiába én is csak közepes osztályzatot adtam erre a filmes fantasy produkcióra, és nem amiatt, mert ennyire jól adaptálták a könyvet a filmbe, hanem amiatt, mert azért a látványvilága jó volt, a zenei aláfestés nekem tetszett, mint minden ilyen típusú filmben, ebbe is több volt jóval, mivel a szereplő gárda is ígéretes volt. De ahelyett, hogy minőségi filmet kaptunk volna, kaptunk egy tucatfilmet. Lehet, hogy már bennem van a hiba, lehet, már olyan sok filmet nézek, hogy már csak éves szinten jó ha van 5-6 film, amire azt mondom, hogy húha, míg azért régebben, mikor nem volt ekkora kínálat, sokkal jobb minőséget kaptunk. Azért a remény hal meg utoljára nálam.

BéBé   2022. 10. 20.

Üres lufi

Hát, ez jó lehetett volna, csak nem jött össze. Ha a rendező Madonna koncertet akar inkább rendezni, akkor hajrá! Most az lett volna a feladat, hogy egy jó filmet rendezzen. A legszomorúbb, hogy az alapanyag jó, a szereposztás is, kár, hogy helyettük a giccses, hányingerkeltő díszletek kapták a főszerepet.

DracoDormiens   2022. 10. 20.

Sajnos nem nyert...

Én a könyv alapján egy nagyon jó filmet vártam, de a történet egy lebutított, átírt verzió, ami csak nyomokban hasonlít az eredeti történethez. A könyvadaptáció egyáltalán nem sikerült. Sajnos így az összes érték elveszik amit ez a mese valaha magába foglalt. A látványvilág szép, nekem tetszik a giccsesség, hiszen ez eredetileg tündérmese, de a többit nem tudták adaptálni. A castingba is belekötnék, de csupán annyit hozzáfűzve, hogy nem jött össze a szereplőválogatás, és akkor a karakterek adaptálásáról ne is beszéljünk.

VérAlex   2022. 10. 19.

Hiába a szereplőgárda, az ígéretes történet, ez a film számomra nagy csalódás. A következő Harry Potter lehetősége volt benne, ehelyett kapunk egy legfeljebb is csak közepeske fantasyt. Kihagyható.

A film zenéi között Olivia Rodrigo Brutal című száma is hallható. Olivia és a főszereplő Sofia Wylie (Agatha) korábban a Szerelmes hangjegyek: A Musical - A sorozat (2019) című produkcióban dolgoztak együtt.

(Hupka Adrián)

A film alapjául szolgáló könyvsorozatot a HarperCollins Kiadó adta ki 2013 és 2020 között. Megjelent nyomtatott, hangos könyv és e-könyv formában is.

(JRD )

A könyv borítóját és illusztrációit Iacopo Bruno készítette.

(JRD )

A filmet Észak-Írországban forgatták, a The Belfast Harbour Studioban.

(JRD )

2020-ban a Netflix szerezte meg a megfilmesítési jogokat.