Az utolsó lépcsőfok

The Staircase

Revizoronline.com
2022/07/05

SZUBJEKTÍV KIS IGAZSÁGOK
Az utolsó lépcsőfok nyolc epizódban keresi a választ a kérdésre, mi értelme van feldolgozni egy már korábban dokumentált bűnügyi esetet. Az HBO sorozatának válasza nem problémamentes, mégis működőképes kísérlet. Több

Roboraptor
2022/07/05

Lehet lerúgták a nőt a lépcsőn, de lehet, hogy nem
2001. december 9-én hajnalban, Michael Peterson, az Észak-Karolina állambeli Durham kisvárosában kétségbeesve hívta a 911-et azzal, hogy a felesége leesett a lépcsőn, megsérült, de még lélegzik. Öt perccel később ismét hívta a segélyhívót, hogy siessenek, mert a felesége már nem lélegzik. A sokkos állapotban lévő férjből viszont hamar gyanúsított lesz, mikor megtalálják felesége, Kathleen Peterson holttestét, ugyanis a lépcső alján fekvő holttest körül gyanúsan sok a vér. Innen indul az HBO Max-on futó, nyolcrészes, Az utolsó lépcsőfok (angolul: The Staircase) c. sorozat, amely egy hihetetlen, abszurd, igaz történeten alapul, ahol semmi és senki sem az, aminek látszik. Spoilermentes kritika. Több

Cinegore.net
2022/07/20

Igaz történet alapján: The Staircase (2022)
Az utóbbi hónapok talán egyik legnagyobb dobása volt a Stranger Things 4. évada mellett a The Staircase című minisorozat megjelenése, ami nem kisebb sztárokat vonultat fel a főszerepekben, mint az Oscar-díjas Colin Firth, az Emmy-díjas Toni Collette és a szintén Oscar-díjas Juliette Binoche. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!