Határtalan éj

The Vast of Night

2023.12.04 Jocpappa

10/5,5

Nem sok minden történik a filmben, ráadásul az a kevés is elég lassan van tálalva. Van viszont egy kellemes hangulata, érdekesen is van felvéve, ezért nem tudom 6 pontnál rosszabbra értékelni. Emellett kifejezetten üdítő volt olyan filmet nézni szombat este, amiben nem hal meg senki, semmilyen borzalom nem történik. Utólag azt mondom, ha visszakapnám ezt az időt, nem ezt a filmet nézném meg. Vannak ennél sokkal jobb filmek, amiket megéri újranézni helyette. Ettől függetlenül, aki szereti az átlagtól eltérő filmeket és/vagy az ufó témát, tehet vele egy kísérletet.

2022.03.24 BoBamburg

Így kell nagyszerű sci-fit csinálni egyszerű és minimális alapanyagból. A film nem mutat semmit, szinte minden a néző képzeletére van bízva, és ez baromi jól áll neki. És pluszpont azért is, ugyanis nagyon könnyen rosszul is elsülhetett volna egy ily... Több

2021.04.30 rainman

Röviden: Az elsőfilmes Andrew Patterson szerelemgyereke lehetett a film, mivel ő rendezte, írta és gyakorlatilag minden eleme hozzá köthető. UFO sztori (majdnem) UFÓ-k nélkül. Egy lassan hömpölygő, érezhetően extra kis költségvetésű film, aminek vann... Több

2023.09.04 puszpang

Minden másodperce remek

Nem a sztori a fontos, hanem ahogy átadja a nézőnek. Kiválóan viszi a kor életérzését. A technikát, az emberi kapcsolatokat, az élményeket. A megteremtett légkör a film végéig megmarad. A színészi játék erős, pláne a rendkívül hosszú jeleneteknél. Ajánlom.

2022.08.19 József-Lendvai

Az eleje unalmas, de legalább a végén sem történik semmi. Viccet félretéve: nem egyszerre, de végig néztem. Talán a hangulata miatt, ami viszont tetszett.

2023.08.29 Róbert Tóth

Új-Mexikó, 50-es évek, rejtély az éjszakában.

Megdöbbentő, hogy elsőfilmes rendezőként mit tett le az asztalra, gondolom, nem túl sok pénzből. Persze a fesztivál győztese cím már sejtet valamit. Mintha betekintést nyertünk volna egy sivatagi kisváros életébe az 50-es években. Az elején a túl gyors beszédű rádiós egy kicsit idegesítő, de ahogy komolyra fordulnak az események, visszavesz a tempóból. Újra bebizonyosodott, hogy nem a CGI dömping a lényeg egy filmnél. Fokozatosan és folyamatosan fenntartja a feszültséget a rendező. A finálé is rendben van. A kamera mozgás is szokatlan néhány jelenetnél, de ezek is hozzátesznek a hangulathoz. Látni kell, mert maradandó élményt ad, ami ritka manapság.

2021.05.06 Alkalmiboy

Ne ijesszen meg, hogy az eleje dögunalom, aztán szépen magára talál a film. Spielberg 80-as éveire emlékeztet, ami nálam kimondottan jó pont. Bátran essetek neki, nem az a fajta film ez, ami csalódást okozna.