The Young Pope
mgyuri

1. évad (2016) - 10 epizód

Az ifjú pápa Lenny Belardóról szól, aki XIII. Piusz néven az első amerikai pápa lett. Úgy tűnik, a fiatal és sármos pápa megválasztása a bíborosi kollégium egyszerű, ám hatékony médiastratégiájának eredménye. De a látszat sokszor csal. Különösen azon a helyen és azok közt, akik Isten… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Franciaország, Spanyolország, Olaszország
Premier: 2016.09.03. | HBO Max (2020.04.28.)

2020.05.31 MP170506

Remek sorozat. Lassú cselekményű sorozat, mégis leköti a néző figyelmét, odaszegez a képernyő elé. Jude Law alakítása zseniális, kiválóan hozza a karaktert.

2016.12.04 csd

Egyrészt semmi új a nap alatt - szerű. Van egy kis House of Cards utánérzés az egészben. Viszont elképesztően szép. Sorentino nagyon ért ahhoz, hogy a legelcsépeltebb közhelyekből valami frisset, újat hozzon ki.

2017.08.22 Deku

Nagyon érdekes sorozat annak ellenére is, hogy nem vagyok híve az ilyen egyházi dolgoknak. A látványra panasz nem lehet, és amit nyújtott az egyszerűen csodás.

2019.05.04 dailyfilmsan

Magából kifordított helyzetbe csöppenünk amint elkezdjük nézni az HBO sajátgyártású sorozatát, Az ifjú pápát. Egy polgárpukkasztó viselkedésű, makacs, önfejű és akaratos pápát választanak meg a bíborosok és nem tudják kezelni a helyzetet. Ebből kifol... Több

2017.04.07 GedyPapa

Az utóbbi idők legjobb feltörekvő sorozata, ami nem szégyelli felvetni az egyház működésének problematikáját, illetve kardinális problémákat se rest beemelni, akár úgy, hogy tudja, hogy lehet, hogy ezzel eltántorít pár embert. De nekem nagyon tetszett.

(2016. 12. 01.)
Pápább a pápánál
Szűz vagyok: de ez egy régi póló – olvasható a szent életű Mary nővér hálóingén. A blaszfémia karcolásának hangján beszél felkavaróan pompázatos sorozatában Paolo Sorrentino az egyén, hatalom és hit keverékéből álló vallásról és a hozzá való ellentmondásos viszonyulásunkról. Több

(2020. 12. 30.)
Vezetőképzés a Vatikánban
A katolikus egyház titkokkal teli, zárt világát már számtalanszor láthattuk mozgóképeken. Azonban ha Paolo Sorrentino ül a rendezői székben, biztosak lehetünk abban, hogy katartikus vizuális élményben lesz részünk. Több

Értékelés: 7.5/10
(2016. 11. 06.)
Ha ezt veszem, akkor Az ifjú pápa egyetlen bűne tulajdonképpen csak annyi, hogy nem néhány évvel korábban érkezett, amikor perspektívája általánosságban és a katolikus egyház tekintetében is újszerű lehetett volna. Több

Értékelés: 9.5/10
(2017. 01. 16.)
Ez a sorozat kötelező megtekinteni való, még az antiklerikálisabb érzelműek számára is. Nem olyan, mint amilyet vártok... más, és jobb! Több

(2017. 02. 03.)
Az Ifjúság és a Nagy Szépség géniusz rendezője visszatért, ezúttal azonban tíz epizód formájába öntötte gondolatai nagyságát és sokszínűségét. Jude Law pedig pápa lett, és milyen jól tette. Több
A politikus
A Fehér Lótusz