Az ifjú pápa

Deku   2017. 08. 22.

Nagyon érdekes sorozat annak ellenére is, hogy nem vagyok híve az ilyen egyházi dolgoknak. A látványra panasz nem lehet, és amit nyújtott az egyszerűen csodás.

csd   2016. 12. 04.

Egyrészt semmi új a nap alatt - szerű. Van egy kis House of Cards utánérzés az egészben. Viszont elképesztően szép. Sorentino nagyon ért ahhoz, hogy a legelcsépeltebb közhelyekből valami frisset, újat hozzon ki.

GedyPapa   2017. 04. 07.

Az utóbbi idők legjobb feltörekvő sorozata, ami nem szégyelli felvetni az egyház működésének problematikáját, illetve kardinális problémákat se rest beemelni, akár úgy, hogy tudja, hogy lehet, hogy ezzel eltántorít pár embert. De nekem nagyon tetszett.

dailyfilmsan   2019. 05. 04.

Magából kifordított helyzetbe csöppenünk amint elkezdjük nézni az HBO sajátgyártású sorozatát, Az ifjú pápát. Egy polgárpukkasztó viselkedésű, makacs, önfejű és akaratos pápát választanak meg a bíborosok és nem tudják kezelni a helyzetet. Ebből kifolyólag sok megoldásra váró probléma gördül a szereplők elé és egy kicsit sem könnyíti meg a dolgukat az új pápa szélsőséges rendelkezései. A sorozat helyenként igen érdekes társadalomkritikát és nézőpontot mutat a nézőjének, és Jude Law mint pápa is csúcs, viszont vannak lapos és érdektelen részek amik nélkül is működne a sorozat. Mindenesetre egy nagyon jó gondolat szüleménye. A képi világ pompázatos és árad belőle az olasz virtus.

Nik   2016. 10. 25.

nagyon érdekes sorozatnak ígérkezik, ami sok kérdést felvet majd az egyház működéséről

Ha ezt veszem, akkor Az ifjú pápa egyetlen bűne tulajdonképpen csak annyi, hogy nem néhány évvel korábban érkezett, amikor perspektívája általánosságban és a katolikus egyház tekintetében is újszerű lehetett volna. több»

Szűz vagyok: de ez egy régi póló – olvasható a szent életű Mary nővér hálóingén. A blaszfémia karcolásának hangján beszél felkavaróan pompázatos sorozatában Paolo Sorrentino az egyén, hatalom és hit keverékéből álló vallásról és a hozzá való ellentmondásos viszonyulásunkról. GYENGE ZSOLT KRITIKÁJA. több»

Ez a sorozat kötelező megtekinteni való, még az antiklerikálisabb érzelműek számára is. Nem olyan, mint amilyet vártok... más, és jobb!
9,5/10 több»