Titanic

Titanic

1997-ben a legtöbb bevételt hozó film volt.Szerző: mamiéstöti2

Kate Winslet a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb női főszereplőnek járó díjára.Szerző: mamiéstöti2

Leonardo DiCaprio a filmben nyújtott alakításáért megkapta az MTV Movie Award legjobb férfi főszereplőnek járó díját.Szerző: mamiéstöti2

Az 1998-as évben az Amerikai Filmintézet összeállított egy listát, amely tartalmazza a filmtörténet 100 legjobb amerikai alkotását. 2007-ben, 10 év elteltével felülvizsgálták a gyűjteményt, ismét megválasztották a legjobbakat. Jelen film a 83. helyen áll ezen a listán. Szerző: Bogi87

A süllyedő hajón a zenekar az utolsó pillanatig kitart, az utolsó, amit eljátszanak, az a 422. zsoltár: "Hadd menjek, Istenem, Mindig feléd".Szerző: Bogi87

A Titanic segítségére siető brit Carpathia hajóorvosa magyar volt: dr. Lengyel Árpád. Szerző: Archívum

Több jelölt is volt Rose szerepére: Gwyneth Paltrow, Claire Danes és Gabrielle Anwar is, de végül Kate Winslet lett a befutó. Állítólag annyira szerette volna a szerepet, hogy folyamatosan üzeneteket hagyott, és hívogatta a rendezőt. Egy alkalommal még egy szál rózsát is küldött neki a következő kísérőszöveggel: "A te Rose-odtól".Szerző: Archívum

1912. április 10-én hagyta el Southampton kikötőjét a legendás hajó, és indult el New Yorkba. 1912. április 14-én éjjel történt a tragédia, és április 15-én hajnal 2:20-kor elnyelte az óceán. Szerző: Archívum

A film főszerepét eredetileg Matthew McConaughey-nek ajánlották fel.Szerző: Zsofi821

A kamera, amellyel James Cameron az eredeti Titanicról készített felvételeket, a filmben is szerepel. 12 merüléssel vették fel azokat az anyagokat, amik a filmben szerepelnek.Szerző: ZeroHero

Az egyik jelenetben, mikor Leonardo DiCaprio rajzol, nem az ő keze van a képen, hanem a rendezőé. De mivel a rendező DiCaprióval ellentétben balkezes volt, tükrözni kellett a jelenetet.Szerző: Bizsu82

James Cameron nem hitt a film sikereben, mert rengeteg probléma adódott a forgatás során, mint pl. a film csúszása.Szerző: Bizsu82

A filmben valódi képek is láthatók a Titanic roncsairól.Szerző: Bizsu82

A filmben a legtöbb szereplő fiktív, de pl. az idős házaspár, akik a kabinjukban ölelve egymást vártak a halálra, valóban létező személyek voltak.Szerző: Bizsu82