Ófærð

Izland egyik távoli kisvárosában a rendőrség nagy erőkkel próbál egy bűnesetet felderíteni, amikor váratlanul erőteljes vihar zúdul a településre.

(KaTuS55)

Ország: Finnország, Németország, Svédország, Egyesült Királyság, Franciaország, Dánia, Izland, Norvégia
Premier: 2015.09.20. | Netflix (2017.09.01.)

1. évad (2015) - 10 epizód
2. évad (2018) - 10 epizód

2023.12.31 Robinson76

Egy fagyos krimi északról

Nem sok izlandi film vagy sorozat jut el az ismert és elismert kategóriáig, de ez a széria mindenképp megérdemli a figyelmet. A történet fonala ott veszi kezdetét, hogy egy komphajó kikötése előtt nem sokkal egy helyi halász egy fej nélküli felsőtestet halászik ki. Elsőre valószínű, hogy az időközben épp kikötő kompon történt a bűneset, és onnan dobták a vízbe a csonkot. A nyomozást nehezíti a fej hiánya, a komp kapitányának ellenállása és az épp kitörő hóvihar is. Szóval minden adott egy jó skandináv elemeket felvonultató krimihez, és ezt szerencsére meg is kapja a néző a sorozat készítőitől.

2017.03.10 RókaÚr

Nagyon lenyűgözött ez a sorozat, az első két rész után teljesen a hatása alá kerültem. Nagyon jól megrendezett, és minden karaktere elképesztően életszerű. Gyerekeknek biztosan nem ajánlom, de egyébként,lenyűgöző a hangulata, a sötétség és a bezártsá... Több

Totál szívás
2008