Trónok harca

Game of Thrones

2015/05/06

Értékelés: 7.5/10
Végre bátran parkolópályára merték tenni a teljesen érdektelen szálakat, ahelyett, hogy minden epizódban tartottak volna egy rövid beköszönést ezekről a helyszínekről. Több

2015/06/21

Értékelés: 7.5/10
A komótos, sótlan és összességében rossz bevezetés után az évad az utolsó három-négy részben magára talált, és a rengeteg csavar, valamint cliffhangerek nagyszerű táptalajt adhatnak a következő etap számára. Csak győzzük kivárni! Több

24.hu
2016/05/03

Összességében a nyitó részt látva örömmel konstatálhatjuk, a sorozat pontosan olyan ütni valóan profi rohadék maradt, amilyennek megszoktuk: mutat is, nem is, ad néhány választ, másokat homályban hagy, egyáltalán, egyelőre lassan, ám virtuózul játszik az idegeinken. Több

2016/07/03

Trónok Harca - 6. évad
Mindenesetre az elégedetlen hangok ellenére a Trónok harca 6. évada még a három kissé lassabb rész ellenére is az egyik legkiegyensúlyozottabb tudott lenni az eddigi 6 közül, olyan eseményekkel, amelyeket már régóta vártunk, vagy amelyek mellbevágó meglepetést okoztak. Több

2017/09/06

Egyszer nézős lett az idei westerosi szeánsz, amelynek voltak szép pillanatai, de csak a záró epizódban volt méltó a sorozat saját magához. Kevesebb sárkánytűz és több tartalom kellett volna, ez így bizony elég gyengus lett. Több

Kritikusa blog
2019/05/22

Bár Westeros és Essos kitalált területek, miként az uralkodói család, a Targaryen is a képzelet szüleménye, azért lehet párhuzamokat találni valódi történelmünkkel. A Királyvár ugyanis Konstantinápolyra, a Hét Királyság pedig a középkorban virágzó Bizánci Birodalomra emlékezteti a történelemben jártasabb nézőket. Hogy mi a Trónok harca sikerének titka? A látvány, a sokszereplős cselekmény és főleg a kiszámíthatatlanság, mely kizárja, hogy a valós történelmet ismerve megtudjuk mi fog történni az elkövetkező részekben. Több

Kultúrpart.hu
2019/05/31

Keserédes búcsú westerostól
A Trónok harca nyolcadik évadában ugyanis leginkább az fáj, hogy bár a búcsúról lelkiismeretesen gondoskodott, a méltó búcsúról már nem. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!