Shadow and Bone – Árnyék és csont

Shadow and Bone
JRD

1. évad (2021) - 8 epizód
2. évad (2022) - 8 epizód

A sorozat fiatal főszereplőnője felfedezi misztikus erejét, és segítségével megpróbálja megmenteni a világát a gonosz, sötét hatalomtól. A kegyetlen háború okozta pusztítás megállíthatatlannak tűnik, a béke csak akkor köszönthet be, ha hőseinknek sikerül epusztítaniuk az Árnyzónát.

A… Több

Premier: 2021.04.01. | Netflix (2021.04.23.)

2023.09.15 Török389133

Az első évad fantasztikus, nagyon érdekes a világ, jók a karakterek, jó a történet. Viszont a második évad borzasztóan unalmas.

2021.05.13 Robinson76

A nagy árnyékfal sötétjében

A regények alapján nem szokványos fantasyvilággal és nem könnyen befogadható tartalommal rendelkező szériáról van szó, hacsak nem olvastad előtte a könyveket. Hát én nem olvastam, így nem is volt egyszerű ráhangolódnom, sőt... Igazából nem is sikerült. Vannak itt kérem mindenféle dolgok: varázslók, grisák, fegyverek, fiktív országok és népek, no és persze szörnyek meg egy mágikus zóna, ami egy árnyékfal, mely ketté választja az országot. Csak legyen hozzá háttér- információja az embernek, vagy türelme, mert ha nincs, könnyen úgy járhat, mint én... A végtelen mennyiségű információ, politikai erő és uralkodó, főhősök és negatív szereplők sokasága elbizonytalanított, és nem is kicsit. Sem a háttérrel nem voltam tisztában, sem türelmem nem volt a sorozathoz, mert hiába néz ki jól a széria, hiába nagy volumenű és látszik rajta a bele fektetett energia, nekem kicsit sok volt így elsőre, és nem is adtam neki sok esélyt. Talán később még visszatérek hozzá, mert valahogy mégiscsak mozgatja a fantáziámat.

2021.10.16 TomÁcs

Látványban és történetben tetszett, a hibái ellenére is. Kellemesek a karaktere. Az elején nevekre figyelni kell, hogy ki kivel is van.

2022.03.28 JRD

Először a sorozatot láttam...

... utána olvastam el könyvben (muszáj volt kitölteni a kérdőjeleket). De ettől függetlenül - szerintem - nagyon jó látványvilággal, egyediséggel megvalósított sorozat. Külön tetszett benne az, hogy nem egy újabb amerikavilág. A sorozatba igyekeztek minden infót belesűríteni (sokaknak ez miatt nehezen követhető is), de tagadhatatlanul jó szórakozást nyújt. De ne rám hallgass, nézd meg! Olvasd el a könyvet is! Szóval, filmre, könyvre fel, és jó szórakozást!

2021.10.27 belavagyok

A kosztümök gyönyörűek voltak, és izgalmas volt felfedezni egy-egy magyarországi helyszínt a filmben. A történet kicsit lassú.

A sorozat második évada 2023 márciusában lesz elérhető a Netflix kínálatában. Szerző: Gábor390920

Ben Barnes (General Kirigan) és Archie Renaux (Malyen Oretsev) korábban a Gold Digger című sorozatban is együtt játszott. Szerző: hp

A sorozat alapjául szolgáló könyvek két szereplője, Nikolai Lantsov és Wylan Van Eck biztosan nem tűnik fel az első évadban.Szerző: hp

A sorozat Leigh Bardugo művein alapszik.Szerző: hp

(2021. 05. 27.)
Így neveld a messiásod
Az Árnyék és csont nem váltja meg tehát a világot, de saját keretein belül abszolút működőképes tud lenni, kisebb hibáit hamar feledteti. Több

(2021. 04. 27.)
Rég szállított olyan jó fantasyt a Netflix, mint a Shadow and Bone
Nehéz olyan fiatal főhősökről szóló történetet, azaz young adult fantasyt letenni az asztalra, amelyre minden korosztály jószívvel le tud ülni, mindenféle előítéletek nélkül. A zsáner iránti előítéletekre olyan filmfranchise-ok, mint a Twilight, a Divergent vagy Az útvesztő erősített rá, és hiába készültek remek ellenpéldák, még erős a megosztottsá... Több

(2022. 01. 23.)
A Netflix legújabb sorozatában ismét egy fantáziavilág szippant be minket a saját törvényei szerint. A Shadow and Bone – Árnyék és csont epizódjai nemcsak az egyébként izgalmas történetet lendítik előre, de a felfedezés örömét is kínálják. Több