Sötét bűnök

Sötét bűnök

True Crimes

A True Crimes című krimi története David Grann 2008-as, a New Yorkerben megjelent újságcikke alapján íródott. Miután meggyilkoltak egy tehetős üzletembert, az esettel foglalkozó gyilkossági nyomozó rábukkan egy hasonló bűntényt feldolgozó történetre egy könyvben...

(erare)

Forgatókönyvíró: David Grann
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Lengyelország
Premier (HU): 2018.11.29.
Robert Więckiewicz
Robert Więckiewicz
Kati Outinen

2019.09.30 ZeroHero

Jajj, micsoda elpazarolt lehetoseg a film es micsoda elpazarolt perc volt az osszes, amit erre szantam. Eunalmas, vontatott, lassu ertelmetlen es ertelmezhetetlen modon epitkezo film egy meglepoen jo Jim Carrey-vel es egy borzaszto minden massal. A rendezes szornyu, a mellekszereplok kb biodiszletek es nem tart az egesz sehonnan sehova.

2017.02.24 tamas84

A sztori egész ütősnek tűnt, valahogy mégis kielégítetlenül hagyott, és anem markolásztam a fotel karfáját az izgatottságtól. Érzelmileg elég alacsony lángon égett. A színészek kicsit keveset tettek bele magukból. Amúgy végülis jó volt, érdemes megnézni.

2018.11.04 lollipopp

Jim Carrey miatt néztem meg ezt a filmet, bár ritkán látni ilyen szerepben, szerintem egész jól alakított. Igaz, maga a film nagyon gyenge volt és még Carrey alakítása sem tartotta meg igazán.

2016.12.28 hedva

Volt benne egy magyar is, Márton Csókás. :) Jó film volt szerintem, Jim Carrey, mint mindig, most is nagyot alakított.

2018.11.03 Bady

Egy kissé csalódott vagyok, egyáltalán nem erre számítottam. A képi világa egész jól el van találva, de sajnos ez nagyon kevés. Szerintem eléggé tartalmatlan a sztori, szóval nálam nem igazán lépett túl az egyszer nézhető kategórián. Nagy kár.

A film összbevétele 20 802 dollár volt (imdb.com).

Marianna Figurska (Olga) a való életben Agata Kulesza lánya. A két színésznő most először állt együtt a kamerák elé. Szerző: hp

A film forgatása 2015. november 12-én kezdődött meg Krakkóban, Lengyelországban. A munkálatok december 13-án értek véget. Szerző: hp

A film alapjául a The New Yorker 2008-as, 'True Crime' című cikke szolgált David Grann tollából. Szerző: hp

A film világpremierje 2016. október 12-én volt a Varsói Filmfesztiválon. Szerző: hp

Értékelés: 2.5/10
(2018. 11. 28.)