NA

Tuntematon sotilas (2017)

Tuntematon sotilas

zolika72   2018. 12. 12.

a műfaj legjobbjai közt

Kimondottan érdekes darabja a háborús műfajnak. Bár láttam az előző feldolgozásokat is, mégis magával ragadó volt ez a remake is. Igazán főszereplője nincs is a filmnek, inkább maga a finn katona, de azért a 1941-től 44-ig tartó időszakot felölelve beengedi a nézőt valamelyest a családi háttérbe is néhány katona szemszögéből. Nem volt könnyű időszaka Finnországnak, főleg ilyen agresszív szomszéd mellett, s ez főleg a film vége felé érezhető is. Igen csak drámai befejezést kapott a film. Külön örültem /köszönet/ a felirat készítőnek, mert egy ilyen jó film, ilyen műfajban, esélytelen, hogy hazánkban megjelenjen. Amúgy van több igen jó finn háborús film is, feliratok vannak hozzájuk.

Aku Louhimies
Marketta Tikkanen