Staten Island királya (2020)

The King of Staten Island

natali1925   2020. 09. 19.

XXX

NAGY MELL - https://numl.org/zut

indingo   2020. 08. 23.

Örültem, hogy főszereplő egy viszonylag ismeretlen arc volt, jobban állt a filmnek. Olyan természetes humora volt, nem erőltetett.

Greeta   2020. 08. 26.

Jaj azok a tetkok, amiket a tűzoltó pali hátára varrt. Imádtam a filmet, van benne útkeresés, hogy megtaláljuk önmagunkat.

Sraczjanos   2020. 08. 07.

Na, jó...én erre a filmre elég rég óta vártam, hogy megnézhessem, és szerencsére nem is csalódtam. Szerintem Pete Davidson egyszerűen zseniális, nem is tudnék rá jobb szót találni. A sztori ráadásul engem rettentesen szíven talált. Nagyon imádtam, és mindenkinek csakis ajánlani tudom!

Kristof   2020. 08. 06.

Kicsit szkeptikus voltam, és nem igazán tudtam, mire is számítsak a film kapcsán, de azt kell mondjam, hogy nagyon ott van ez az alkotás. Nem is gazán tudom mihez hasonlítani, egyszerűen látni kell!

jazzy   2020. 08. 02.

Keserédes vígjáték, amiben minden működik. Nevettet, elborzaszt, mindemellett nagyon kiegyensúlyozott, tele van örömmel és empátiával. Szívesen megnézném még egyszer.

mártilány   2020. 07. 31.

Valahogy így kell jó drámát készíteni. A fiú küzdelme a saját problémáival nagyon megérintett, mégis átjárta az egész cselekményt valamilyen mókás könnyedség, ami nem engedte, hogy az egész hangulata komorrá váljon. Nagyon jó film, ajánlom megnézni.

Pete Davidson
Pete Davidson

A film összbevétele 2 079 372 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 74 638 080 forintot termelt. A hazai mozik összesen 51 253 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film első felében Scott és barátai A megtisztulás éjszakája: A sziget című filmet nézik, melyben Marisa Tomei is játszik. A Staten Island királyában Tomeit Margie Carlin szerepében láthatjuk.

Pete Davidson testvérét, Claire Carlint Maude Apatow alakítja. Maude a film a filmet is rendező Judd Apatow és a színésznő, Leslie Mann lánya.

A főhős papáját alakító Stephen Davidson a való életben is Pete Davidson nagyapja.

Akárcsak a filmben, Pete Davidson a valóságban is a 9/11-es terrortámadás során vesztette el tűzoltóként dolgozó édesapját.

A Staten Island királyának története Pete Davidson életén alapszik, és azt mutatja be, milyen lehetett volna az élete, ha nem a humorista pályát választja.

Judd Apatow és Pete Davidson a Kész katasztrófa című filmen dolgoztak együtt első alkalommal. A rendezőt-producernek Amy Schumer ajánlotta be Davidsont, aki annyira meggyőzte Apatowot, hogy az ő személyes történetét dolgozta fel legújabb rendezésében.

A film forgatása 2019. júniusában és júliusában zajlott Staten Island-en.

A film világpremierje 2020. március 13-án lett volna a South by Southwest fesztiválon, de a koronavírus-járvány miatt a fesztivált elhalasztották. A producerek ezt követően Tribecában tervezték bemutatni, de végül ezt a rendezvényt sem tarthatták meg a szervezők. A mozikban június 19-én debütált volna, de a járványhelyzetre való tekintettel a Universal úgy döntött, hogy kizárólag a VOD-szolgáltatók kínálatában teszi elérhetővé a vígjátékot.

Premierjének hétvégéjén ez a film vezette a nézettségi listákat az olyan VOD-szolgáltatók kínálatában, mint a FandangoNow, az Amazon Prime, az iTunes Store, az Apple TV, a Vudu, a Google Play vagy a YouTube.

A film alapvetően pozitív kritikai fogadtatásban részesült. A Staten Island királya jelenleg 70 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon 214 szemlézett cikket követően.

Judd Apatow több, mint tíz év eredménytelen próbálkozás után végre rátalál a dráma és komédia közti tökéletes harmóniára. több»

kritika több»

A Staten Island királya időtlen témáját ihletett szkripttel és tehetséges színészekkel szolgáló, jellegzetes Apatow-mozi tehát, amely a gegeket nézve tán visszafogottabb a szokásosnál, de amikor elszabadul, akkor is megőrzi azt a kócos, proli lírát, amely főszereplőjét is oly kedvelhetővé teszi. több»