Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Staten Island királya (2020)

The King of Staten Island

Nk   2021. 01. 06.

Igazi keserédes szatíra, tipikus Judd Apatow történet. Sérült emberek találkozásának története, mely változást hoz mindannyiuk életébe. Nem feltétlenül nagy vagy pozitív a változás, de hatással vannak egymásra. Ez a kiragadott epizód az életükből pedig úgy van hatással ránk, mint a szereplők egymásra.

elekm90   2020. 11. 09.

Judd Apatow ismét egy tartalmas vígjátékot készített (ezúttal drámával vegyítve). Jó volt látni, pláne, hogy a műfajban mostanában eléggé egy kaptafára készülnek a filmek. Én Pete Davidson komikus múltját egyáltalán nem ismertem, de nagyon jól hozta ... több»

indingo   2020. 08. 23.

Örültem, hogy főszereplő egy viszonylag ismeretlen arc volt, jobban állt a filmnek. Olyan természetes humora volt, nem erőltetett.

Greeta   2020. 08. 26.

Jaj azok a tetkok, amiket a tűzoltó pali hátára varrt. Imádtam a filmet, van benne útkeresés, hogy megtaláljuk önmagunkat.

belavagyok   2020. 09. 29.

Olyan magával ragadó a film. Sodor a története és azon kapod magad, hogy vége. Maga a story semmi különös, de valahogy a hangulata nagyon erős tudott lenni.

uniterra   2020. 10. 24.

Vegre egy uveggyongy a sok szemet kozott. Igazan jol szorakoztam.

HanGa   2020. 10. 14.

Picit egyszerű volt a története, de ettől függetlenül kedvelhető. De nekem olyan egyszer nézős darab.

Pete Davidson
Pete Davidson

A film összbevétele 2 079 372 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 74 638 080 forintot termelt. A hazai mozik összesen 51 253 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film első felében Scott és barátai A megtisztulás éjszakája: A sziget című filmet nézik, melyben Marisa Tomei is játszik. A Staten Island királyában Tomeit Margie Carlin szerepében láthatjuk.

Pete Davidson testvérét, Claire Carlint Maude Apatow alakítja. Maude a film a filmet is rendező Judd Apatow és a színésznő, Leslie Mann lánya.

A főhős papáját alakító Stephen Davidson a való életben is Pete Davidson nagyapja.

Akárcsak a filmben, Pete Davidson a valóságban is a 9/11-es terrortámadás során vesztette el tűzoltóként dolgozó édesapját.

A Staten Island királyának története Pete Davidson életén alapszik, és azt mutatja be, milyen lehetett volna az élete, ha nem a humorista pályát választja.

Judd Apatow és Pete Davidson a Kész katasztrófa című filmen dolgoztak együtt első alkalommal. A rendezőt-producernek Amy Schumer ajánlotta be Davidsont, aki annyira meggyőzte Apatowot, hogy az ő személyes történetét dolgozta fel legújabb rendezésében.

A film forgatása 2019 júniusában és júliusában zajlott Staten Islanden.

A film világpremierje 2020. március 13-án lett volna a South by Southwest fesztiválon, de a koronavírus-járvány miatt a fesztivált elhalasztották. A producerek ezt követően Tribecában tervezték bemutatni, de végül ezt a rendezvényt sem tarthatták meg a szervezők. A mozikban június 19-én debütált volna, de a járványhelyzetre való tekintettel a Universal úgy döntött, hogy kizárólag a VOD-szolgáltatók kínálatában teszi elérhetővé a vígjátékot.

Premierjének hétvégéjén ez a film vezette a nézettségi listákat az olyan VOD-szolgáltatók kínálatában, mint a FandangoNow, az Amazon Prime, az iTunes Store, az Apple TV, a Vudu, a Google Play vagy a YouTube.

A film alapvetően pozitív kritikai fogadtatásban részesült. A Staten Island királya jelenleg 70 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon 214 szemlézett cikket követően.

Judd Apatow több, mint tíz év eredménytelen próbálkozás után végre rátalál a dráma és komédia közti tökéletes harmóniára. több»

A Staten Island királya időtlen témáját ihletett szkripttel és tehetséges színészekkel szolgáló, jellegzetes Apatow-mozi tehát, amely a gegeket nézve tán visszafogottabb a szokásosnál, de amikor elszabadul, akkor is megőrzi azt a kócos, proli lírát, amely főszereplőjét is oly kedvelhetővé teszi. több»

A társadalomtudatos drámai komédiáiról ismert Judd Apatow (40 éves szűz, Ki nevet a végén?, Kész katasztrófa stb.) legújabb alkotása, a Staten Island királya a magyar VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan párdarabjaként is érthető. Kár, hogy a végére kifogy belőle a szufla. több»