Idő

Old

Vox.hu

Értékelés: 6.5/10
Az Idő pont azért érdekfeszítő és szeretnivaló film, mert még azt sem lehet rá mondani, hogy félrement volna – hiszen egyetlen pillanatig sem volt esélye arra, hogy célba találjon. Ennyi mindent kontroll alatt tartani, ennyi mindenre és mindenkire figyelni senki sem lehet képes. Sem Shyamalan, sem más. De talán még egy grafikus novella sem. Több

Artsomnia
2021/08/05

Egy élet egy napba sűrítve
Az Idő kétségtelenül bevállalós kísérlet volt Shyamalantól. Nagyon egyedi, érdekes koncepció, amiből összességében mégis hiányzik valami plusz fűszer. Nem csatlakozott Shyamalan klasszikusaihoz, ám mégis azt mondom, hogy jár a taps neki, amiért mer kockáztatni, és vászonra vinni a vízióit. Több

Revizoronline.com
2021/08/05

Az utóbbi évek legkülönlegesebb filmélménye az Idő, hiszen papíron nem kellene működnie, s kétségtelen, hogy sokak számára nem is fog. Shyamalan nem fogja többé a kezünket, nem kíván köztes megoldásokra támaszkodni, inkább bedob minket világa kellős közepére és megvárja, kik lesznek azok, akik átvészelik azt ép ésszel a végéig. Több

Roboraptor
2021/08/06

Miután Hollywood és a közönség is kivetette magából, úgy tűnt, gyökereihez való visszatérésével M. Night. Shyamalan rendezőt visszafogadják a nézők. De vajon tudott-e ismét újat mutatni a fordulatok koronázatlan királya, legfrissebb horror-thrillerével, az Idővel? Több

KULTer.hu
2021/08/08

A pusztulás képregénykockái
Pozitív csalódás a javából. Megosztó, negatívba hajló recenziók futnak be róla, de Shyamalan legújabb alkotása egy régóta tetszhalott állapotban lévő pálya mindenképpen dicséretes újjáéledése, a kifáradt rendezői életmű legjobbja a Jelek, vagyis közel két évtized óta. Több

Dunszt.sk
2021/09/03

Borges-csúfoló
Én szeretem Borgest, adom. De ez az Agatha Christie-be ojtott Benjamin Button, harmadrendű kiszerelésben, tényleg már csak ez hiányzott. Ha lenne humora ennek a csávónak, akkor ő maga is Borges-paródiának gondolná, de neki nincsen humora. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!