Vihar előtt

iq.csabi   2020. 01. 11.

Azért adtam 4 csillagot a filmre, mert semmiképpen nem átlagos! Egy picit azért jobb és többet adott, mint gondoltam volna. Nagyon érdekes történet, az előzetes alapján abszolút nem erre számította. Kissé lassú és a vége is elég különleges.

indingo   2019. 02. 20.

McConaughey új filmje pocsék vagy zseniális? Nézd meg és dönts!

A 2019-es év eddig túl sok izgalmas és meglepő filmet nem hozott. A Vihar előtt című filmről egyetlen pozitív kritikát sem olvastam. Túl sok jóval tehát nem kecsegtetett a film, de azt már régen megtanultam, hogy filmek terén ne higyj másoknak. Az előzetes alapján nagyban körvonalazódott a történet, egy gyönyörű nő felbérel egy idegent, hogy ölje meg az erőszakoskodó férjét. Nem hangzik valami izgalmasan. A történet egy gyönyörű eldugott kis szigeten játszódik. Meleg, homokos tengerpart, pálmafák, cukornád illat a levegőben és a legfontosabb szabadság. Kell ennél több? Egy kisváros, ahol mindenki tud mindent, de valójában senki sem tud semmit. Nagyon nehéz a filmről úgy beszélni, hogy az ember ne térjen ki a tartalmára. Annyit elárulhatok, hogy teljesen másról szól, mint ami a szemünk előtt zajlik és talán pont ettől zseniális. Meglep és elgondolkoztat a története. Még harmadnap is eszembe jutnak képek, szereplők és jelentek belőle, hogy ők vajon miért is kerültek a történeteb. Mindenképpen többször nézős, úgy hogy az ember már tudja a titkok. Picit emlékeztet más filmekre, de mégis egyedi. A sok lehúzás talán annak tudható be, hogy nem értette a néző miről is szól a film vagy az ellentettje. Pontosan tudta miről szól, de megvezetve érzi magát. A film eredeti címe Serenity, ami higgadtságot jelent. Bár ennek túl sok jelentősége nincs, ugyanis a főszereplő hajóját hívják így.... több»

mamiéstöti2   2019. 02. 19.

Az előzetese alapján már nagyon vártam ezt a filmet, de számomra egy csalódás volt, főleg a végét rontották el.

Szilonka   2019. 08. 06.

Szerintem ez egy különleges, bár picit elvont film. A története következetes és a vége eléggé megható is.

VvV   2019. 10. 26.

Én egy különleges történetet kaptam a filmtől. Meglepett a story, nem erre számítottam és kellemesen csalódtam benne.

BoBamburg   2019. 07. 28.

Trailer jól volt megcsinálva, mert elhitette velem, hogy valami valami egészen más lesz a kész film. Végig abban a tudatban voltam, hogy nagyjából vágom mi folyik itt, csak az a kérdés mi lesz a vége. Aztán egyszer csak BOOM, dob egy új csavart a film, ami ugyan nem a filmtörténelem legerősebbje, de jó ötlet volt, és remekül elvitte egy másik irányba a filmet. Nem lesz a kedvenc thrillerem, de nekem személy szerint bejött.

Lonka   2019. 08. 14.

Annyira vakvágányon van végig a néző és a végén jön az arculcsapás, a csattanó, a tűzijáték. Jól megkomponált, érdekes film.

Anne Hathaway

A film összbevétele 8 547 045 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 70 138 628 forintot termelt.

A film főbb szerepeiben két Oscar-díjas (Matthew McConaughey, Anne Hathaway) és két Oscar-díjra jelölt színészt (Diane Lane, Djimon Hounsou) láthatunk, de a rendezőt, Steven Knight-ot is jelölték már az Akadémia aranyszobrára a Gyönyörű mocsokságok forgatókönyvéért.

A film premierdátumát eredetileg 2018. szeptember 28-ra tűzte ki az Aviron Pictures, de a bemutatót végül október 19-re halasztották.

A filmet Mauritiuson forgatták. A munkálatok 2017 júliusának második felében kezdődtek meg.

Matthew McConaughey és Anne Hathaway második alkalommal dolgozott együtt a Csillagok között után.

Matthew McConaughey és Djimon Hounsou második közös filmje az 1997-es Amistad után.

A film női főszerepét eredetileg Uma Thurman alakította volna, de végül nem tudta vállalni a forgatást. Ezt követően szerződött le a filmhez Diane Lane.

A Vihar előtt egy elsőre gyatra, összedobott, felületes trópusi ponyva-krimi misztikus elemekkel, amely fő csavaramagyarázat lehet ugyan az eseményekre, de komoly logikai kérdéseket vet fel. Ha azonban könnyed kikapcsolódásként és bűnös élvezetként tekintünk rá, akkor a színészek lelketlen játéka ellenére is szórakoztató lehet; sőt, különcsége is értelmet nyerhet, bár egyéb gyengeségeire véletlenül sem szolgál mentségként. több»

Spoiler nélküli kritikát írni a Vihar előttről nem egyszerű feladat, lévén a filmben kritizálandó dolgok nagy részét pont a fordulatai jelentik. több»

Egyszerűen a mozi minden jelenetéről süt, hogy zs-kategóriás, mindezt pedig hogy egy pillanatra se felejtsük el mind a film operatőre, mind pedig a zeneszerzője nem átallottak számunkra végig hangsúlyozni. Egyszerűen egy borzasztóan felvett, rosszul megvágott, nézhetetlen fércmunka lett Steven Knight filmje, amelyet nemhogy legyártani, de már otthon a matiné közben végigszenvedni is bűn. több»