Vihar előtt

mamiéstöti2   2019. 02. 19.

Az előzetese alapján már nagyon vártam ezt a filmet, de számomra egy csalódás volt, főleg a végét rontották el.

indingo   2019. 02. 20.
McConaughey új filmje pocsék vagy zseniális? Nézd meg és dönts!

A 2019-es év eddig túl sok izgalmas és meglepő filmet nem hozott. A Vihar előtt című filmről egyetlen pozitív kritikát sem olvastam. Túl sok jóval tehát nem kecsegtetett a film, de azt már régen megtanultam, hogy filmek terén ne higyj másoknak. Az előzetes alapján nagyban körvonalazódott a történet, egy gyönyörű nő felbérel egy idegent, hogy ölje meg az erőszakoskodó férjét. Nem hangzik valami izgalmasan. A történet egy gyönyörű eldugott kis szigeten játszódik. Meleg, homokos tengerpart, pálmafák, cukornád illat a levegőben és a legfontosabb szabadság. Kell ennél több? Egy kisváros, ahol mindenki tud mindent, de valójában senki sem tud semmit. Nagyon nehéz a filmről úgy beszélni, hogy az em... több»

Szilonka   2019. 08. 06.

Szerintem ez egy különleges, bár picit elvont film. A története következetes és a vége eléggé megható is.

VvV   2019. 10. 26.

Én egy különleges történetet kaptam a filmtől. Meglepett a story, nem erre számítottam és kellemesen csalódtam benne.

MMcFly2015   2019. 02. 04.
Egy thriller, amiben semmi nem működik

A kritikusok véleménye nem sűrűn tud befolyásolni egy filmmel kapcsolatban, éppen ezért mindig a megtekintés után olvasgatom az adott filmről szóló híreket. A Vihar előtt ráébresztett arra, hogy nem árt ezt az elvemet hanyagolni, mert legalább egy vészjósló érzést adott volna, ha utána járok mire is ülök be... Ennek a filmnek a láttam a legtöbbször előzetesét moziban (a premierdátum eltolása miatt) és egy feszes, rejtélyes thrillert sugallt. Semmi sem igaz a trailerből. Spoilermentesen nagyon nehéz erről írni, éppen ezért jelzem: ELŐFORDULHAT apróbb SPOILER A KÖVETKEZŐ TARTALOMBAN. A film eleje óta érezhetően nem stimmel valami a sztorival, apróbb utalások vezetnek előre a közelgő csattanó... több»

Anne Hathaway

A Vihar előtt egy elsőre gyatra, összedobott, felületes trópusi ponyva-krimi misztikus elemekkel, amely fő csavaramagyarázat lehet ugyan az eseményekre, de komoly logikai kérdéseket vet fel. Ha azonban könnyed kikapcsolódásként és bűnös élvezetként tekintünk rá, akkor a színészek lelketlen játéka ellenére is szórakoztató lehet; sőt, különcsége is értelmet nyerhet, bár egyéb gyengeségeire véletlenül sem szolgál mentségként. több»

Spoiler nélküli kritikát írni a Vihar előttről nem egyszerű feladat, lévén a filmben kritizálandó dolgok nagy részét pont a fordulatai jelentik. több»

Egyszerűen a mozi minden jelenetéről süt, hogy zs-kategóriás, mindezt pedig hogy egy pillanatra se felejtsük el mind a film operatőre, mind pedig a zeneszerzője nem átallottak számunkra végig hangsúlyozni. Egyszerűen egy borzasztóan felvett, rosszul megvágott, nézhetetlen fércmunka lett Steven Knight filmje, amelyet nemhogy legyártani, de már otthon a matiné közben végigszenvedni is bűn. több»

A film összbevétele 8 547 045 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 70 138 628 forintot termelt.

A film főbb szerepeiben két Oscar-díjas (Matthew McConaughey, Anne Hathaway) és két Oscar-díjra jelölt színészt (Diane Lane, Djimon Hounsou) láthatunk, de a rendezőt, Steven Knight-ot is jelölték már az Akadémia aranyszobrára a Gyönyörű mocsokságok forgatókönyvéért.

A film premierdátumát eredetileg 2018. szeptember 28-ra tűzte ki az Aviron Pictures, de a bemutatót végül október 19-re halasztották.

A filmet Mauritiuson forgatták. A munkálatok 2017 júliusának második felében kezdődtek meg.