Vihar előtt

Vihar előtt

Serenity

Anne Hathaway

Baker Dillt, a rejtélyes halászhajó-kapitányt sötét múltja kísérti és nyomasztja, mígnem egy nap a csodálatos karibi paradicsomban utol is éri. A sziget igazi turistacélpont, ahova pihenni és kikapcsolódni jönnek az emberek, ám ez nem igaz azokra, akik itt élnek. Dill abból tartja fenn magát,… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2019.01.31. | Netflix (2022.07.01.)
Forgalmazó: Big Bang Media

2023.11.13 dailyfilmsan

Elég sokáig húzza a mézes madzagot az orrunk előtt a film, hogy ne kapcsoljuk ki, de egyébként egy pocsék és unalmas film. Akar mondani is valamit, de nem is veszi komolyan magát a film. Nekem nagy csalódás volt. Végig vártam a nagy durranást, ami végül nem durrant.

2019.02.20 indingo

a nap véleménye

McConaughey új filmje pocsék vagy zseniális? Nézd meg és dönts!

A 2019-es év eddig túl sok izgalmas és meglepő filmet nem hozott. A Vihar előtt című filmről egyetlen pozitív kritikát sem olvastam. Túl sok jóval tehát nem kecsegtetett a film, de azt már régen megtanultam, hogy filmek terén ne higyj másoknak. Az el... Teljes kritika

2019.02.19 mamiéstöti2

Az előzetese alapján már nagyon vártam ezt a filmet, de számomra egy csalódás volt, főleg a végét rontották el.

2022.07.10 Dorkateo

Kb. a felénél rájöttem, mi a pálya. Általában nem kötnek le az ilyen 'csavaros' filmek, és ezen Matthew McConaughey sem tudott segíteni.

2019.08.06 Szilonka

Szerintem ez egy különleges, bár picit elvont film. A története következetes, és a vége eléggé megható is.

A film összbevétele 8 547 045 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 70 138 628 forintot termelt.

A film főbb szerepeiben két Oscar-díjas (Matthew McConaughey, Anne Hathaway) és két Oscar-díjra jelölt színészt (Diane Lane, Djimon Hounsou) láthatunk, de a rendezőt, Steven Knight-ot is jelölték már az Akadémia aranyszobrára a Gyönyörű mocsokságok forgatókönyvéért. Szerző: hp

A film premierdátumát eredetileg 2018. szeptember 28-ra tűzte ki az Aviron Pictures, de a bemutatót végül október 19-re halasztották. Szerző: hp

A filmet Mauritiuson forgatták. A munkálatok 2017 júliusának második felében kezdődtek meg. Szerző: hp

Matthew McConaughey és Anne Hathaway második alkalommal dolgozott együtt a Csillagok között után.Szerző: hp

(2019. 01. 30.)
A Vihar előtt egy elsőre gyatra, összedobott, felületes trópusi ponyva-krimi misztikus elemekkel, amely fő csavaramagyarázat lehet ugyan az eseményekre, de komoly logikai kérdéseket vet fel. Ha azonban könnyed kikapcsolódásként és bűnös élvezetként tekintünk rá, akkor a színészek lelketlen játéka ellenére is szórakoztató lehet; sőt, különcsége is é... Több

Értékelés: 2.5/10
(2019. 01. 31.)
Spoiler nélküli kritikát írni a Vihar előttről nem egyszerű feladat, lévén a filmben kritizálandó dolgok nagy részét pont a fordulatai jelentik. Több

Értékelés: 1.5/10
(2019. 03. 12.)
Zátonyra futott hajó
Egyszerűen a mozi minden jelenetéről süt, hogy zs-kategóriás, mindezt pedig hogy egy pillanatra se felejtsük el mind a film operatőre, mind pedig a zeneszerzője nem átallottak számunkra végig hangsúlyozni. Egyszerűen egy borzasztóan felvett, rosszul megvágott, nézhetetlen fércmunka lett Steven Knight filmje, amelyet nemhogy legyártani, de már ottho... Több

Értékelés: 6.5/10
(2019. 04. 28.)
Nehéz bármit útravalóként megfogalmaznom, Knight művében éppúgy benne van egy vaskos csalódással kikövezett „soha többet”, mint a jelenleg bennem is végbemenő, felívelő ízlelgetés. Több
Bűnös vágy
2020