65% 336 szavazat

Serenity
IMDB: 5.4 |
26 |
Vihar előtt
Kb. a felénél rájöttem, mi a pálya. Általában nem kötnek le az ilyen 'csavaros' filmek, és ezen Matthew McConaughey sem tudott segíteni.

Hol nézheted

FILMINFÓ

Tartalom 1
Tartalom 2
Hivatalos tartalom

Baker Dillt, a rejtélyes halászhajó-kapitányt sötét múltja kísérti és nyomasztja, mígnem egy nap a csodálatos karibi paradicsomban utol is éri. A sziget igazi turistacélpont, ahova pihenni és kikapcsolódni jönnek az emberek, ám ez nem igaz azokra, akik itt élnek. Dill abból tartja fenn magát,… több»

Megjelenés dátuma (mozikban): 1970.01.01
Premier (HU): 2019.01.31. | Big Bang Media | Netflix (2022.07.01.)
Jegyiroda: M
Forgalmazó: Netflix

KULCSSZAVAK

m.kaladze 2022.11.20

A film eleje ígéretesnek tűnt, de később átment amolyan Mátrixba és PC játékba. Utálom azokat a filmeket, ahol valami játszódik és később kiderül, hogy csak álom, illetve fantázia az egész. Rendesen fel is bosszantott, ezért is adok olyan értékelést, amilyet szerintem meg is érdemel.

indingo 2019.02.20

McConaughey új filmje pocsék vagy zseniális? Nézd meg és dönts!

A 2019-es év eddig túl sok izgalmas és meglepő filmet nem hozott. A Vihar előtt című filmről egyetlen pozitív kritikát sem olvastam. Túl sok jóval tehát nem kecsegtetett a film, de azt már régen megtanultam, hogy filmek terén ne higyj másoknak. Az el... teljes kritika»

mamiéstöti2 2019.02.19

Az előzetese alapján már nagyon vártam ezt a filmet, de számomra egy csalódás volt, főleg a végét rontották el.

Dorkateo 2022.07.10

Szilonka 2019.08.06

Szerintem ez egy különleges, bár picit elvont film. A története következetes, és a vége eléggé megható is.

BoBamburg 2019.07.28

A trailer jól volt megcsinálva, mert elhitette velem, hogy valami egészen más lesz a kész film. Végig abban a tudatban voltam, hogy nagyjából vágom, mi folyik itt, csak az a kérdés, mi lesz a vége. Aztán egyszer csak boom, dob egy új csavart a film, ... több»

TomÁcs 2020.09.05

Engem megdöbbentett a film vége, nem erre számítottam. Elgondolkodtató és eléggé mai film. Nagyon erős benne a család.

A film összbevétele 8 547 045 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 70 138 628 forintot termelt.

A film főbb szerepeiben két Oscar-díjas (Matthew McConaughey, Anne Hathaway) és két Oscar-díjra jelölt színészt (Diane Lane, Djimon Hounsou) láthatunk, de a rendezőt, Steven Knight-ot is jelölték már az Akadémia aranyszobrára a Gyönyörű mocsokságok forgatókönyvéért.

A film premierdátumát eredetileg 2018. szeptember 28-ra tűzte ki az Aviron Pictures, de a bemutatót végül október 19-re halasztották.

A filmet Mauritiuson forgatták. A munkálatok 2017 júliusának második felében kezdődtek meg.

Matthew McConaughey és Anne Hathaway második alkalommal dolgozott együtt a Csillagok között után.

Matthew McConaughey és Djimon Hounsou második közös filmje az 1997-es Amistad után.

A Vihar előtt egy elsőre gyatra, összedobott, felületes trópusi ponyva-krimi misztikus elemekkel, amely fő csavaramagyarázat lehet ugyan az eseményekre, de komoly logikai kérdéseket vet fel. Ha azonban könnyed kikapcsolódásként és bűnös élvezetként tekintünk rá, akkor a színészek lelketlen játéka ellenére is szórakoztató lehet; sőt, különcsége is értelmet nyerhet, bár egyéb gyengeségeire véletlenül sem szolgál mentségként. több»

Spoiler nélküli kritikát írni a Vihar előttről nem egyszerű feladat, lévén a filmben kritizálandó dolgok nagy részét pont a fordulatai jelentik. több»