Vélemények: Vihar előtt (2019)

Láttad a filmet? Oszd meg a véleményed a közösséggel!

MMcFly2015   2019. 02. 04.
Egy thriller, amiben semmi nem működik

A kritikusok véleménye nem sűrűn tud befolyásolni egy filmmel kapcsolatban, éppen ezért mindig a megtekintés után olvasgatom az adott filmről szóló híreket. A Vihar előtt ráébresztett arra, hogy nem árt ezt az elvemet hanyagolni, mert legalább egy vészjósló érzést adott volna, ha utána járok mire is ülök be... Ennek a filmnek a láttam a legtöbbször előzetesét moziban (a premierdátum eltolása miatt) és egy feszes, rejtélyes thrillert sugallt. Semmi sem igaz a trailerből. Spoilermentesen nagyon nehéz erről írni, éppen ezért jelzem: ELŐFORDULHAT apróbb SPOILER A KÖVETKEZŐ TARTALOMBAN. A film eleje óta érezhetően nem stimmel valami a sztorival, apróbb utalások vezetnek előre a közelgő csattanó... több»

Timcsi   2019. 02. 03.

Szerintem egy kifejezetten jó film. Érdekes a története, nem hétköznapi, nem egy elcsépelt témával a középpontban.

Denisqoo   2019. 01. 28.

Nagyon vártam a filmet, nekem a két színész neve alapból garancia lett volna a minőségre, és rájuk ugyan nem is panaszkodhatok, látszik, hogy mindent megtettek, hogy ez az egész megálljon a lábán, de nem sikerült. Kár érte...

MattesBarca   2019. 01. 27.

Szegény Matthew McConaughey az Oscarja óta nem igazán találja a helyét. Ezt a filmet konkrétan nem is értem, miért vállalta ő és Hathaway, bár biztos a forgatókönyv jobban nézett ki, mint a végeredmény. A Vihar előtt egy olyna film, aminek fogalma sincs arról, mi akar lenni, elpazarolja a főszereplőit és egy olyan végtelenül karakter nélküli felejthető végeredményt mutat fel, ami tényleg bosszantó. Sokkal többet vártam ettől a filmtől. Erre most nem tudok közepes értékelést sem adni.

Jackob   2019. 01. 26.

Azt hiszem, nem mondok vele újat, ha azt állítom, ez nem csak nekem, de sokaknak nagy csalódás lesz. Egyszerűen arcpirítóan blöff ez a film, annak ellenére, hogy elképesztően hatalmas potenciál van az egész koncepcióban. Mit is mondhatnék...inkább szomorú vagyok semmint dühös. Nem is szeretném lepontozni nagyon, hiszen a színészi teljesítmények még így is kiválóak, de sajnos a film nem lép túl a középszerűség határain.

Fidos   2019. 01. 25.

Nem szívesen mondok ilyet, mivel mindkét főszereplő a kedvenceim közé tartozik, de a Vihar előtt a 2019-es év Gottija. A fejemet ráteszem, hogy ott lesz a helye az év végi legrosszabb filmek listáján, és Arany Málna-jelölések nélkül sem fogja megúszni. Maga a szinopszis rögtön felkeltette az érdeklődésemet, és bár a trailer már nem tűnt annyira erősnek, úgy voltam vele, hogy egy próbát teszek a filmmel, végülis ezzel a főszereplő párossal mi sülhetne el rosszul. Gondoltam naívan a Csillagok között után, amiben szintén együtt játszottak. Aztán szép lassan jött a pofáraesés, a végére pedig úgy éreztem, hogy én itt egy kicsit palira lettem véve. A Vihar előtt egyáltalán nem győzött meg, és őszintén szólva nem tudnám jó szívvel ajánlani. Nagy kár érte.