Idő (2021)

Vicky Krieps
Daniel Ison
Francesca Eastwood
Alex Wolff

Tóth István   2022. 06. 19.

Tik tak tik tak

Egy tökéletes próbálkozás és remek ötlet a film! Persze vannak hibái, de összeségében egy nagyon jó sztorit kapunk és végig élvezhető! Megéri megnézni!

Artemisia   2021. 08. 29.

A tehetség múlandó

M. Night Shyamalantól megszokhattuk már a nem mindennapi, abszurd témaválasztást. Nincs ez másképp legújabb filmje, az Idő esetében sem, mely Pierre-Oscar Lévy és Frederik Peeters 2010-es képregényét, a Sandcastle-t vette alapul. Maga az alapanyag pe... teljes kritika»

Harper   2021. 07. 30.

Idő (Old) - Shyamalan ezúttal közepeset alkotott

Nagyon vártam már Manoj N. Shyamalan, indiai származású amerikai rendező legújabb filmjét, mert nagy rajongója vagyok a munkásságának, és a Jelek, Hatodik érzék, Üveg, illetve Lány a vízben után kíváncsi voltam, mivel rukkol elő. Aztán a Mafab döntés... teljes kritika»

Ms. Akárki   2021. 10. 31.

Hát ettől szerintem én is öregedtem csettintesre vagy 20 évet. Szörnyen unalmas. Pedig az előzetes alapján izgalmasnak tűnt.

Sabnock Sanatory   2021. 11. 29.

M. Night Shyamalan, az ön ideje lejárt.

Pedig nem vagyok egy negatív fazon, komolyan mondom... De itt tényleg nem értettem a film koncepcióját. Egy vacak gyógyszerért ment a népirtás? Hú bakker... Shyamalan... Minden oké ott fent, a toronyban? Jó persze, értem én ezt az egész felhajtást, d... teljes kritika»

elekm90   2021. 11. 08.

Jó koncepció, összecsapott és átgondolatlan kivitelezés

M. Night Shyamalan nálam az a rendező/forgatókönyvíró, aki legtöbbször érdekes alaphelyzeteket vázol fel, aztán ezt vagy sikerül jól megvalósítani és vászonra vinni, vagy nem, nálam ez az alkotása az utóbbi kategóriába esett. Tetszett az ötlet, ahogy... teljes kritika»

Eastern79   2021. 09. 18.

Egy jó rendező középszerű próbálkozása

M. Night Shyamalan ismét egy érdekes történettel rukkolt elő, azonban a furcsa sztori lehetőségeit már kevésbé aknázta ki. Elmehetett volna a biohorror irányába is akár (jó példa erre a barlangos jelenet), vagy lehetett volna sokkal misztikusabb, ha nem lövi el szinte az összes patront az első órában. Morális és érzelmi tartalma is a csak a felszínt kapargatja az elmúlással kapcsolatosan, azonban még így is egy érdekes mozi lett. Egy próbát mindenképp megér.

A film 167 140 770 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 105 080 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Ken Leung (Jarin) korábban szerepelt a Lost című sorozatban, amely szintén egy titokzatos szigetről szólt.

(diumiu)

M. Night Shyamalan 2020. szeptember 26-án hozta nyilvánosságra a film első poszterét.

M. Night Shyamalan 35 mm-es szalagra forgatta a filmet.

A film története laza szálakon kapcsolódik Pierre Oscar Levy és Frederik Peeters "Sandcastle" című képregényéhez.

2019 októberében jelentették be hivatalosan, hogy a Universal Studios és a rendező, M. Night Shyamalan két thrillerre szóló szerződést írt alá. Shyamalan a rendezés mellett mindkét film forgatókönyvét jegyzi, valamit ő vállalta magára a produceri teendőket is.

Az utóbbi évek legkülönlegesebb filmélménye az Idő, hiszen papíron nem kellene működnie, s kétségtelen, hogy sokak számára nem is fog. Shyamalan nem fogja többé a kezünket, nem kíván köztes megoldásokra támaszkodni, inkább bedob minket világa kellős közepére és megvárja, kik lesznek azok, akik átvészelik azt ép ésszel a végéig. több»

Miután Hollywood és a közönség is kivetette magából, úgy tűnt, gyökereihez való visszatérésével M. Night. Shyamalan rendezőt visszafogadják a nézők. De vajon tudott-e ismét újat mutatni a fordulatok koronázatlan királya, legfrissebb horror-thrillerével, az Idővel? több»

Én szeretem Borgest, adom. De ez az Agatha Christie-be ojtott Benjamin Button, harmadrendű kiszerelésben, tényleg már csak ez hiányzott. Ha lenne humora ennek a csávónak, akkor ő maga is Borges-paródiának gondolná, de neki nincsen humora. több»