Licorice Pizza

Licorice Pizza

Vox.hu
2022/03/25

Értékelés: 8.5/10
Szó, mi szó, nagyon sok mindenért lehet imádni a Licorice Pizzát. PTA kibővítette vele az életművét: még többet láthattunk a hetvenes évek álomvilágából, de ami a legfontosabb, hogy love storyként is működik. Azaz elhiszem, hogy ez a két fiatal, amikor futnak egymás felé, azt a szenvedély miatt teszik. Mint a jobb mesékben. Több

Revizoronline.com
2022/03/25

LEHETETLEN SZERELMEK MACARONJA
A Licorice Pizza a Paul Thomas Anderson életműben kis léptékű vállalásnak tűnhet, hiszen nincs sokszálú cselekménybonyolítás, nagyívű gondolat vagy felkavaró dráma, mégis, éppen a szerénysége miatt az elmúlt évek amerikai filmművészetének talán legragyogóbb ékszere. Több

Artsomnia
2022/04/03

Számukra ez a film joggal lehet fontos és nagyra becsült alkotás, talán az is lesz, ami nem jelenti azt, hogy a Licorice Pizza egy egyetemes értékkel bíró, megismételhetetlen alkotás, mert a legtöbb „kívülálló” néző számára koránt sem lesz az. Több

KULTer.hu
2022/05/06

Édes nosztalgia
Paul Thomas Anderson saját maga vágta a film előzetesét, ami egy klasszikus coming of age történetet sejtetett, egy rendkívül szórakoztató nosztalgiatúra ígéretével. Ismerve a rendező korábbi munkáit, nem szokása követni a műfaji film előírt receptjeit, inkább olyan történeteket visz a vászonra, melyek teljesen átrendezik a megszokott kereteket. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!