Licorice Pizza (2021)

Licorice Pizza

Bradley Cooper
Alana Haim

Fikatours_blogger   2022. 04. 26.

Miért édesgyökér pizza?

Ismét megdöbbenéssel állok a rengeteg pozitív kritika láttán. Szerintem ez egy összefüggéstelen jelenetekből álló történet, mintha egy sorozat közepéből néztem volna két részt. Az egy konfliktusra épülő filmet két órán át húzzák, hogy aztán olyan béna befejezése legyen, amivel két perc után is lezárhatták volna a történetet.

elekm90   2022. 04. 15.

Elsősorban a remek, "feel-good" hangulata miatt tetszett PTA filmje, kiválóak a 70-es évekbeli zenék, illetve a két főszereplőt is nagyon bírtam. Mind Alana Haim, mind Cooper Hoffmann iszonyatosan jófej és szórakoztató karaktereket játszottak, ráadás... több»

Kezdő_kritikus   2022. 04. 10.

Vissza a 70-es évekbe

Azzal kezdeném, hogy ez a film nem fog mindenkinek tetszeni, sajátos történetmesélése, látásmódja miatt. Egy vezérfonal mentén halad, közben képeket felvillantva, amik között gyakran maradnak kifejtetlen részletek. Így aki egy klasszikus, logikusan f... teljes kritika»

Gábor390920   2022. 03. 29.

Egy fiú és egy lány találkozik. Barátság köttetik. De vajon lehet-e fiú és lány között csak barátság? Ez a film a hetvenes évek Amerikájába repíti vissza a nézőt, ahol egy nem mindennapi barátság kibontakozásának lehetnek tanúi. Az események pörögne... több»

Haj   2022. 03. 25.

Oké, ez a film egyszerűen fantasztikus volt. Thomas Anderson szerintem nem tud hibázni, nagyszerű volt maga a sztori és a hangulat is, az alakításokról már nem is beszélve.

Kolci_23   2022. 03. 24.

Na, ilyen egy igazi filmalkotás. Szerintem több, mint rendben volt, és tuti, hogy még jó néhányszor meg fogom nézni. Imádtam!

A film összbevétele 24 193 955 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 13 349 395 forintot termelt. A hazai mozik összesen 8 779 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmen olyan előadoktól hangoznak el dalok, mint Paul McCartney, David Bovie vagy Mason Williams.

(indingo )

Alana Haim szerepe szerint 25, míg Cooper Hoffman 15 éves. A való életben azonban a forgatáskor 28 és 17 évesek voltak.

(indingo )

John C. Reilly és Paul Thomas Anderson negyedik közös filmje, korábban A szerencse zsoldosai, Boogie Nights és a Magnólia produkciókon dolgoztak együtt.

(csd)

A filmen szereplő Benny Safdie, Sean Penn és Bradley Cooper mindhárman rendeztek már filmet.

(csd)

A Licorice Pizza név eredetileg egy lemezbolt-lánchoz tartozott.

(csd)

A Licorice Pizza a Paul Thomas Anderson életműben kis léptékű vállalásnak tűnhet, hiszen nincs sokszálú cselekménybonyolítás, nagyívű gondolat vagy felkavaró dráma, mégis, éppen a szerénysége miatt az elmúlt évek amerikai filmművészetének talán legragyogóbb ékszere. több»

Szó, mi szó, nagyon sok mindenért lehet imádni a Licorice Pizzát. PTA kibővítette vele az életművét: még többet láthattunk a hetvenes évek álomvilágából, de ami a legfontosabb, hogy love storyként is működik. Azaz elhiszem, hogy ez a két fiatal, amikor futnak egymás felé, azt a szenvedély miatt teszik. Mint a jobb mesékben. több»

Számukra ez a film joggal lehet fontos és nagyra becsült alkotás, talán az is lesz, ami nem jelenti azt, hogy a Licorice Pizza egy egyetemes értékkel bíró, megismételhetetlen alkotás, mert a legtöbb „kívülálló” néző számára koránt sem lesz az. több»