Vikingek: Valhalla (2022)

Bradley Freegard
Caroline Henderson
Leo Suter
Frida Gustavsson

Pál Zsolt   2022. 05. 14.

Feka

Feka Jarl?

Zoltán384279   2022. 04. 19.

Miért csak 8 részes?

Nem értem, miért kapott ez a sorozat ennyi negatív kritikát. Én csak egy igazán rossz dolgot tudok mondani róla, csak 8 részes. Ahogy a Netflixet ismerem, nem is fogják folytatni, mint jó pár remek sorozatot, ami sokaknak nem tetszett. Igen, más mint... teljes kritika»

jfruzsi97   2022. 04. 21.

Ez a sorozat is mint az elődje jól sikerült szerintem. Most másabb szemszögből is megismerhetjük a vikingek világát. Érdekes koncepció, látványosra sikerült. A szereplők is jól eltalálták szerintem.

Milan391349   2022. 04. 10.

Magasan volt a léc, ez tény, de nekem csalódás. Gyenge karakterek, gyenge történetszálak.

buszosferi   2022. 02. 20.

Akiket sért egy viking nő fekete ábrázolása, olvassanak utána. Léteztek. Igen, az írók változtattak néhány dolgon, Harald és Olaf később éltek, mint az ábrázolt időszak, de a sorozat szórakoztató marad, és ha az embereknek kedvet ad arra, hogy többet tudjanak meg a történelemről, akkor azt mondom: szép munka volt.

gabcajz   2022. 02. 25.

Eddig csak az első epizódot láttam. Nem rossz, de remélem, hogy jobb lesz. Nagyon más, mint az eredeti Vikingek sorozat. Más a készítője, más az írója (az eredeti író/alkotó Michael Hirst ebben csak mint producer szerepel). A hangsúlyok mások, a zene... több»

A valódi történelmi Jarl Haakon valójában férfi volt, a sorozatban azonban női színész alakítja.

(Hupka Adrián)

A hivatalos források szerint a sorozat 100 évvel az eredeti Vikingek (2013) eseményei után játszódik. Az eredeti Vikingek azonban a 790-es évek végén és a 800-as évek elején játszódik, amit az 1. és 2. évadban többször is jeleznek. Nagy Canute angliai inváziója (amelyet több első kézből származó forrás is megerősít) az 1010-es években történt, így közelebb van egy 200 évvel későbbi időponthoz.

(Hupka Adrián)