Vikingek: Valhalla

Bradley Freegard
Caroline Henderson
Leo Suter
Frida Gustavsson

A Vikingek című, nagy sikerű sorozat folytatása, ami 100 évvel később játszódik. Nyomon követhetjük Leif Erikson, Freydis, Harald Hardrada és Hódító Vilmos, Normandia királyának kalandozásait.

(Hupka Adrián)

Forgatókönyvíró: Jeb Stuart, Declan Croghan, Eoin McNamee
Premier: 2022.02.25. | Netflix (2022.02.26.)

2022.05.14 Pál Zsolt

Feka

Feka Jarl?

2022.04.21 jfruzsi97

Ez a sorozat is mint az elődje jól sikerült szerintem. Most másabb szemszögből is megismerhetjük a vikingek világát. Érdekes koncepció, látványosra sikerült. A szereplők is jól eltalálták szerintem.

2022.04.19 Zoltán384279

Miért csak 8 részes?

Nem értem, miért kapott ez a sorozat ennyi negatív kritikát. Én csak egy igazán rossz dolgot tudok mondani róla, csak 8 részes. Ahogy a Netflixet ismerem, nem is fogják folytatni, mint jó pár remek sorozatot, ami sokaknak nem tetszett. Igen, más mint... Teljes kritika

2022.04.10 Milan391349

Magasan volt a léc, ez tény, de nekem csalódás. Gyenge karakterek, gyenge történetszálak.

2022.02.20 buszosferi

Akiket sért egy viking nő fekete ábrázolása, olvassanak utána. Léteztek. Igen, az írók változtattak néhány dolgon, Harald és Olaf később éltek, mint az ábrázolt időszak, de a sorozat szórakoztató marad, és ha az embereknek kedvet ad arra, hogy többet tudjanak meg a történelemről, akkor azt mondom: szép munka volt.

A valódi történelmi Jarl Haakon valójában férfi volt, a sorozatban azonban női színész alakítja.Szerző: Hupka Adrián

A hivatalos források szerint a sorozat 100 évvel az eredeti Vikingek (2013) eseményei után játszódik. Az eredeti Vikingek azonban a 790-es évek végén és a 800-as évek elején játszódik, amit az 1. és 2. évadban többször is jeleznek. Nagy Canute angliai inváziója (amelyet több első kézből származó forrás is megerősít) az 1010-es években történt, így közelebb van egy 200 évvel későbbi időponthoz. Szerző: Hupka Adrián