Hámori Balázs   2020. 09. 14.

Pontosan azt kaptam, amit vártam

Tom Hanks ismét a világháborús témát választotta, habár csak producerként, Steven Spielberggel az oldalán. Én mint rajongója a témának nagyon örültem ennek a ténynek, és bizony kiválóra vizsgázott. A Band of Brothers sokak szerint jobban sikeredett, ... teljes kritika»

dailyfilmsan   2018. 03. 13.

Életem egyik meghatározó sorozata, apukámmal néztem még anno, mikor kijött a HBO-n. Akkoriban nem minden részét tudtam értékelni, de most csak egy részt találtam unalmasnak. Csak ajánlani tudom mert nagyon jók a harctéri jelenetek, vicces a narratív... több»

harnas1207   2019. 02. 19.

Teljesen rendben volt a sorozat és csak ajánlani tudom. Mégis az Elit alakulat színvonalát nem tudta megütni. Úgy gondolom ez azért lehet, mert a Csendes óceáni helyszín annyira nem áll közel hozzám.

hackerjulcsi   2015. 01. 26.

Nem igazán szeretem a háborús filmeket, de ez a film tetszett. Árnyalt jellemrajzok, életszagú jelenetek. 5*

Niki18   2015. 11. 02.

Hamarabb láttam ezt a sorozatot, mint az Elit alakulatot és addig ez volt a nyerő. Nem gondoltam, hogy felül fogja múlni egy másik sorozat, de az elit alakulat felülmúlta. Ennek ellenére ugyanúgy imádom és egyik kedvenc sorozatom a Hős alakulat. Imádom a szereplőket

Teófil   2015. 05. 11.

A látvány kiváló, a szereplők jók, a rendezés közepes, a történet elnyújtott, olykor-olykor várni kell, hogy történjen már valami, a magyar cím pedig egyszerűen borzalom...

a.edit63   2015. 05. 18.

Tetszett, szerintem profi munka. A színészek jók és zene remek! Egy kis negatívum: szerintem a 3 fő karakter kevés volt, vagy nem kellett volna ennyire kiemelni őket… De le a kalappal előttük, kiváló színészek.

Claire van der Boom
Jon Seda
William Sadler
Ashton Holmes
Jon Seda
Joseph Mazzello

Az eredeti költségvetés 100 millió dollárról szólt, amiből aztán idő közben 200 millió dollár lett, ezáltal ez lett a a legdrágább televíziós minisorozat, amit valaha készítettek.

(Hámori Balázs )

A színészek közül ketten – Rami Malek és Joseph Mazzello – ismét együtt szerepeltek a Bohém Rapszódia c. filmben 8 évvel később mint Freddie Mercury és John Deacon.

(Hámori Balázs )

A sorozatban 189 szereplő van, mindegyikük legalább egy mondatot szól.

A teljes széria 532 perces.

Minden epizód elején a narrátor szerepében Tom Hankset hallhatjuk.

A forgatás során összesen 18 ezer egyenruhát használtak fel.

A sorozat nyitóepizódját az Obama házaspár láthatta először.

A sorozatot 2007 augusztusától 2008 májusáig forgatták Ausztráliában.

David Nutter és Tony To korábban Az elit alakulat forgatásán is rendezőként működtek közre.