The Pacific - A hős alakulat

The Pacific

2023.12.05 szemtelen

Zseniális, brutális, élvezetes

Steven Spielberg és Tom Hanks együttműködésének köszönhetően három amerikai tengerészgyalogost követ a sorozat cselekménye a második világháborúban a csendes-óceáni térségben. A történet az ott harcoló emberek emlékiratain alapul. Az ábrázolás aprólékos és kifinomult, de korántsem rózsásan szemléli a szövetségesek viselkedését a csatatéren, minden epizódban. A valaha készült legdrágább tévésorozat (200 millió dollár) fantasztikus élmény, csupa libabőr, hihetetlen látványosság, ahogy a harctéri hangulatot valósághűen bemutatja. A csatajelenetek kiszívják a levegőt a tüdődből. Ez egy fogcsikorgatóan kemény dráma a puszta nyomorúságról, félelemről, fegyelemről és bátorságról, a rendkívül kaotikus, zavaros csataterek sorozatából. Hatalmas tisztelgés az életüket feláldozó tengerészgyalogosok előtt. Parádés színészi csapat hozza a jobbnál jobb karaktereket, igazságtalan lenne egyetlen nevet kiemelni. Először az HBO-n láttam szinkronnal, másodszor még jobb volt, eredetiben a Netflixen. Meg kell nézni.

2018.03.13 dailyfilmsan

Életem egyik meghatározó sorozata, apukámmal néztem még anno, mikor kijött a HBO-n. Akkoriban nem minden részét tudtam értékelni, de most csak egy részt találtam unalmasnak. Csak ajánlani tudom mert nagyon jók a harctéri jelenetek, vicces a narratív... Több

2021.01.19 elekm90

Remek sorozat az Elit alakulat producereitől. Hasonló minőségű ez is, bár számomra a csendes-óceáni hadszintér kevésbé érdekes, emiatt én a Band of Brotherst kicsivel jobban szerettem, de ez is 5 csillagos.

2019.02.19 harnas1207

Teljesen rendben volt a sorozat és csak ajánlani tudom. Mégis az Elit alakulat színvonalát nem tudta megütni. Úgy gondolom ez azért lehet, mert a Csendes óceáni helyszín annyira nem áll közel hozzám.

2020.09.14 Hámori Balázs

Pontosan azt kaptam, amit vártam

Tom Hanks ismét a világháborús témát választotta, habár csak producerként, Steven Spielberggel az oldalán. Én mint rajongója a témának nagyon örültem ennek a ténynek, és bizony kiválóra vizsgázott. A Band of Brothers sokak szerint jobban sikeredett, ... Teljes kritika

2021.10.15 Képkockák

Az elit alakulat nyomában

Bár nem olyan jó, mint "testvérsorozata", a casting itt is remek lett, ahogyan a harci jelenetek is.

2015.01.26 hackerjulcsi

Nem igazán szeretem a háborús filmeket, de ez a film tetszett. Árnyalt jellemrajzok, életszagú jelenetek. 5*

2015.11.02 Niki18

Hamarabb láttam ezt a sorozatot, mint az Elit alakulatot és addig ez volt a nyerő. Nem gondoltam, hogy felül fogja múlni egy másik sorozat, de az elit alakulat felülmúlta. Ennek ellenére ugyanúgy imádom és egyik kedvenc sorozatom a Hős alakulat. Imádom a szereplőket

2023.10.16 CsakEgyCsajszi

Az elit alakulat pörgősebb volt, izgalmasabb. Bár itt is voltak rendkívül izgalmas jelenetek, lelkileg itt is odavágós részek. Ez is igaz történetet, elbeszéléseket jelenít meg. Kicsit vontatottabb lett, többet foglalkozik a szereplők személyes életével. De mindenképpen ajánlom.

2015.05.18 a.edit63

Tetszett, szerintem profi munka. A színészek jók és zene remek! Egy kis negatívum: szerintem a 3 fő karakter kevés volt, vagy nem kellett volna ennyire kiemelni őket… De le a kalappal előttük, kiváló színészek.

2015.09.06 tamas84

Az HBO-nak sikerült a lehetetlen, vagyis Az elit alakulathoz méltó minosorozatot készíteni. Zseniális széria, ami hihetetlen érzékletességgel mutatja be, hogy mivé válik az átlagember, ha a frontvonalon találja magát. Kivétel nélkül mindenkinek csak ajánlani tudom.

2016.04.04 Gergely Varju

Hiteles és remek sorozat. A legtöbb hibája az élet által írt és hitelesen bemutatott történetek kötelező eleme, így a műfajon belül hibátlan. Egyetlen hibája azért mégis van: Az Elit alakulat előbb készült el, és jobb nála. Két testvér sorozatnál az észrevehető visszalépés egy zseniális sorozatot is könnyen lehúz.

2016.11.08 tjanika

Nem volt annyira ütős mint Az elit alakulat, talán a kevésbé jellegzetes karakterek miatt.Meg a hadszíntér is messzebb volt tőlünk,lehet ezért idegenkedtem tőle picit. A zene itt is meghatározó.

2017.02.13 gyerekpeti

Egyszerűen imádtam . Ugyanúgy mint az elit alakulatot.