N/A

Forgatókönyvíró: Brian K. Vaughan, Stephen King
Premier: 2014.07.14.

2023.05.08 Yosihiro

2.évad 3. rész A szelektálás

A rész lényege, hogy Rebeca és Nagy Jim úgy gondolják, a lakosság felemészti a tartalékokat és lassan káosz alakulhat ki az élelemért és az életben maradásért. Ezt a nézetet Barbie is osztja, Julia azonban nem, így rövidesen összevesznek. Kiderül, hogy az ismeretlen lány egy 80-as évekbeli diák Melanie Cross, aki szintén onnan származik, ahonnan Barbie. Egy újabb csapás a városra vörös eső, sőt, egy újabb pszichopata, Lylie a borbély is megjelenik, aki sok titkot tud. Ráadaásul ebben a részben ő énekel is egy kicsit, ami számomra meglepő, de jól illeszkedtt a részhez. Ez a rész már jobb volt és a történések is alakulnak. Bár egyes jeleneteket ezzel a vörös esővel elbénáztak, mikor Lylie bemegy Rebecához és a kabátja száraz marad. Érdekes módon egy ideg van internet elérhetőség és sok emailt kapnak a fiatalok, de a legérdekesebb James-é, aki láthatja hallhatja édesanyját. Ez a rész már mozgalmasabb volt, de ezzel a vörös esővel és a bakikkal kicsit elszúrták. A színvonal szerintem csökkent, a szereplők már nem azt hozzák, amit az első részben és a személyiségük megváltozott, pl.: Nagy Jim jó lett, Julia nem bízik Barbie-ban és Joe is erőszakosabb lett és nagyon egyetért Melanie-vel és Norrie feleslegesnek érzi magát. Kíváncsian várom a 4. részt mert most talán elkezdtek valamit mutatni de a történet valahol megrekedt. Üdv, Yosi.