Vadon

Wildlife

2019.08.19 Berto49

Montanai családi dráma

Paul Dano annyi filmszerep után sikeresen kipróbálta a rendezői széket is. Az 1960-ban, a benzinzabáló, fecskefarkú autók korában játszódó történetet igazság szerint Jake Gyllenhaal miatt néztem meg, mert a mostani legtehetségesebb amerikai férfi színészek közé tartozik. A filmmel a hatásos történet mellett kaptam még két másik kiváló alakítást. Jeanette Brinson alakítója, Carey Mulligan élete legjobb formáját hozta. Nehezen tudom megérteni a vonzódását a két háború veteránjához, Millerhez, főleg akkor, ha csak az illető gazdagsága volt az alapja. Minden esetre bonyolult lélek volt, bepánikolt a szürke, költözésekkel tarkított élet víziójától. Remekül játszotta el ezt a karaktert. A harmadik szereplő, Joe, a 14 éves kamaszt játszó Ed Oxenbould erős tehetséget mutatott a szerepében. Lassan bontakozott ki a cselekmény, de ennek lényeges dramaturgiai oka volt, érzékeltetve a mindennapok monotonitását. Fontos körülmény volt a közeli erdőtűz, amely sajnos napjainkban is hatalmas károkat okoz, gondoljunk csak a Gran Canarián pusztító tűzvészre. Ott még a havazás közelgő beálltára sem lehet számítani. Szeretem az ilyen és hasonló tartalmas filmeket és ráadásul, külön örömömre szolgált, hogy feliratos volt.