Isten hozott Németországban (2016)

Willkommen bei den Hartmanns

Diesel   2018. 02. 12.

Sajnos ez egy az egyben egy jelenkori német propaganda film vígjátékba burkolva. Maga a film nem rossz igyekszik bemutatni, hogy léteznek "jó" bevándorlók is akik nem csak pusztítani jönnek. Mindenképpen egy fajta társadalom kritika.

DJluki   2017. 09. 22.

A német vígjátékok valahogy nekem sosem jöttek be igazán. Nem akarok senkit sem megsérteni, de sokszor eléggé idétlenek a poénok. Ez a film azonban egész jó lett, nem éreztem kínosnak. Ráadásul az alakítások is nagyon hitelesre sikeredtek.

panhnedy   2017. 09. 21.

Sokszor erőltetett egy kissé a humora, de ennek ellenére abszolút élvezhető film. Nagyon érdekes élethelyzetet tár elénk, amit szerintem nem minden nap tapasztalunk meg, ráadásul mindez könnyedén és emészthetően van tálalva.

Thor   2017. 06. 29.

Hát nekem nagyon nem jött be ez a film. A poénokon nem tudtam nevetni, a történet nem igazán hozott lázba, ami meg az alakításokat illeti, nem sok mindent lehet az előnyére írni. Tipikus német vígjáték, ami nem éppen pozitívum az én nézőpontomból. q

grigoriy1rem   2017. 04. 09.

Végülis a maga nemében szórakoztató vígjátékról van szó, de azért nem dobtam hátast tőle. Igazából a német vígjátékok nem szoktak bejönni. A németeket sok mindenért lehet szeretni, de a humor szerintem nem épp az erősségük. A film üzenetet kissé didaktikus, pláne a jelenlegi viszonyok között.

Elyas M’Barek
Marinus Hohmann
Uwe Ochsenknecht
Heiner Lauterbach

Egy ilyen téma valami sokkal karakteresebb, akár provokatív feldolgozást érdemelt volna. Bár ha egy limonádét kell rendelni ahhoz, hogy az asztalnál párbeszéd alakuljon ki… 55/100 több»

Tömören összefoglalva azt kell írnom, hogy nagyon jól szórakoztam az Isten hozott Németországban! című filmen. Ajánlom mindenkinek, aki szereti az intelligens humort, a fordulatos történetet és a nem szájbarágósan tálalt mondanivalót. 7,5/10 több»

A filmben Diallo nigériai, azonban a férfit játszó Eric Kabongo Kongóban született.

(GedyPapa )