Nem hagytak nyomokat

Nem hagytak nyomokat

Zeby nie bylo sladów

Az egész keleti blokkot megrázta ez a történet. Az esetet a lengyel állam 1983-ban minden eszközzel igyekezett eltusolni. Ezen a nyáron már hónapok óta felfüggesztették a hadiállapotot, a hatóságok azonban továbbra is figyelmen kívül hagyták a lakosság jogait.

Egy éppen érettségi előtt álló diákot… Több

Ország: Franciaország, Lengyelország, Csehország
Premier (HU): 2022.10.06. | Cinego (2023.01.12.)
Forgalmazó: MoziNet

2023.02.23 xylonka

cím

Döbbenetes és megrázó a film. A szinkronnal kapcsolatban van kritikám. Nem először történik, hogy idegen nyelvű felirat van film végén vagy akár közben is, esetleg más nyelven beszélnek a szereplők, mint az eredeti (mondjuk amerikai filmekben gyakran beszélnek spanyolul), és a magyar szinkron ezt elegánsan semmibe veszi. Ennek a filmnek a végén is vannak feliratok, hogy mi történt a szereplőkkel (pl. Barbara 86-ban meghalt), de ezt se egy narrátor nem mondja el nekünk, se egy nyamvadt magyar felirat nincs hozzá. Az állítólag világhírű magyar szinkron lassan már nem ér semmit.

2022.10.06 neyto

Nem is tudom igazán jól megfogalmazni, nekem olyan művészi szenvelgésnek tetszett az egész, ugynakkor nagyon fontos alkotásnak tűnik.

2022.10.08 MethMan

Mindenképpen egy felkavaró filmalkotásnak mondanám, amit nem könnyű megemészteni, de egyszerűen látni kell.

A film összbevétele 475 726 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 1 180 713 forintot termelt. A hazai mozik összesen 983 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film cselekménye valós eseményeken alapul.Szerző: csd

A Nem hagytak nyomokat a Velencei Nemzetközi Filmfesztivál versenyprogramjában debütált.Szerző: csd

Lengyelország ezt a filmet nevezte a 2022-es Oscar-díjra.Szerző: csd

(2023. 05. 12.)
Ahol zsarnokság van, ott zsarnokság van, nem csak az utcáról vidám fiatalokat ok nélkül elvivő rendőrökben, nem csak az egyik srácot ok nélkül halálra verő ütésekben... Több
Eufória
Dopesick