A gondtalan - hétköznapi és kevésbé hétköznapi problémákkal tűzdelt - életet felváltja a nélkülözés és a menekülés. Talán nem is baj, hogy nem mentek bele a háború borzalmaiba ennél komolyabban. A felszín lett megkaparva, de az is könnyeket csal az ember szemébe és összeszorul a mellkasa. Ez a film is bőven elég arra, hogy ha elmélyedünk benne, bizony erős nyomot hagy odabent. A szereplők nagyon ügyesek voltak. Bemutatták a gyermeki ártatlanságot és azt is, hogy mindez egy pillanat alatt megváltozik. Kívánom, hogy soha ne tapasztalja meg senki ezt a kemény, húsbavágó változást. Való igaz, hogy vannak olyan sorsok, ahol mindennapos a fájdalom. A szülők, hozzátartozók korai elvesztése, melyre nincs orvosság. Ezt tetézni háborús hatásokkal, nem tudom, hogy az emberi tudat, a lélek miként reagálna. Az egyik részét ismerem, mert részese vagyok az érzésnek személyesen is. Az biztos, hogy összeroppannék, vagy zombi lennék, mint ezek a szerencsétlenek, ha az élet maradékát is elsöpörné egy ilyen behatás. Talán kevésbé figyeltem a film kivitelezésére és a hibákra. Egyszerűen elvitt a történet, melyben talán nincs is sok fikció, hanem inkább egy lehetséges realitás. Nem akarták a nézőket a végletekig lesokkolni. Aki beleélte magát a filmbe, mint én sajnos, azon kattog, hogy ha ez komolyabb, akkor merre tovább. Megjósolhatatlan.
A gondtalan - hétköznapi és kevésbé hétköznapi problémákkal tűzdelt - életet felváltja a nélkülözés és a menekülés. Talán nem is baj, hogy nem mentek bele a háború borzalmaiba ennél komolyabban. A felszín lett megkaparva, de az is könnyeket csal az ember szemébe és összeszorul a mellkasa. Ez a film is bőven elég arra, hogy ha elmélyedünk benne, bizony erős nyomot hagy odabent. A szereplők nagyon ügyesek voltak. Bemutatták a gyermeki ártatlanságot és azt is, hogy mindez egy pillanat alatt megváltozik. Kívánom, hogy soha ne tapasztalja meg senki ezt a kemény, húsbavágó változást. Való igaz, hogy vannak olyan sorsok, ahol mindennapos a fájdalom. A szülők, hozzátartozók korai elvesztése, melyre nincs orvosság. Ezt tetézni háborús hatásokkal, nem tudom, hogy az emberi tudat, a lélek miként reagálna. Az egyik részét ismerem, mert részese vagyok az érzésnek személyesen is. Az biztos, hogy összeroppannék, vagy zombi lennék, mint ezek a szerencsétlenek, ha az élet maradékát is elsöpörné egy ilyen behatás. Talán kevésbé figyeltem a film kivitelezésére és a hibákra. Egyszerűen elvitt a történet, melyben talán nincs is sok fikció, hanem inkább egy lehetséges realitás. Nem akarták a nézőket a végletekig lesokkolni. Aki beleélte magát a filmbe, mint én sajnos, azon kattog, hogy ha ez komolyabb, akkor merre tovább. Megjósolhatatlan.