Közösség

Vélemény:

 

80 Feledés

(2013)

Csak közepes sci-fy

 
msfini   2022.05.28 11:59
0

Miután megnéztem, nem tudtam teljesen eldönteni, hogy tetszett-e vagy sem. A befejezés kicsit összecsapottnak, és klisésnek érződött, de Tom Cruise filmtől nem is vártam nagy megfejtést. Vizuálisan viszont remekül nézett ki, a nagyon modern és a poszt- apokaliptikus jelenetek is igen minőségin lettek megjelenítve. Morgan Freeman karaktere nem volt érdekes, de ez minden szereplőről elmondható. Egydimenziósak és egyszerűen lettek megírva. Még a lázadókkal sem sikerült túlságosan együttéreznem, de azért Jacknek (Tom Cruise) szurkoltam. A fő gonosz is egy másik sci-fiből lett átemelve, akit most spoiler miatt nem nevezek meg. A fordulatokat is pillanatok alatt el kell fogadnunk: a nézőknek és a szereplőknek sincs idejük elmélkedni a történteken. Az első 15-20 perc igen meggyőzőre sikeredett, bevonzott a film, de a 2 órát nem éreztem szükségesnek. Se a történet, sem pedig a szereplők nem igazán kötöttek le. A dialógusok se lettek emlékezetesek, a színészek nem remekelnek, de nem is borzalmasak. Engem a látványvilág nem tudott teljesen kompenzálni a többi tényezővel szemben, inkább csak közepes sci-fi popcorn mozinak mondanám.