Közösség

Vélemény:

 

81 A ruhakészítő

(2015)

A ruhakészítő

 
ArpiHajdu és Réci   2017.12.03 16:45
0

Nem is tudom, hogy ez a film miért nem kapott nagyobb visszhangot. Szinte nem is hallottam róla, pedig szenzációs színészek szerepelnek benne. Kate Winslet az egyik kedvenc színésznőm, A ruhakészítőben is nagyszerűen alakítja a szülővárosába visszatérő, bosszúra szomjas lány szerepét. S már az elejétől fogva érezhető, hogy valamilyen sötét dolog fog kiderülni a múltjáról, valamint a városbéliekkel való kapcsolatáról. Számomra kicsit furcsa volt, hogy egy nála jóval fiatalabb színésszel kerül romantikus viszonyba (bár Liam Hemsworth-t mindig öröm látni), de végül is működött a dolog, kár, hogy a románcnak nagyon hirtelen vet véget a történet. Tilly édesanyja szerepében Judy Davis szintén tökéletes, ahogyan ezt tőle már megszoktuk. A városka lakóinak felszínessége és gonoszsága tökéletesen tükröződik a film eleji jelenetekben, mindenki pont olyan csúnya kívülről, mint amennyire belülről. S aztán hiába öltöznek színes és divatos ruhákba (amiket éppen az varr nekik, akit a legjobban gyűlölnek, már önmagában ez is ironikus), a végén mindenki megkapja amit megérdemel. A film címe alapján egy könnyedebb műfajra számítottam, de e ehelyett egy kőkemény dráma kerekedett ki a történetből, de végül így is élvezetes filmet láttam gyönyörű jelmezekkel és nem kevés szarkazmussal, fekete humorral és különleges karakterekkel, na meg egy igazi görbe tükörrel arról, hogyan válhat mérgezővé a levegő egy kisvárosban, ahol mindenki tud mindent a másikról.