Közösség

Vélemény:

 

62 A Setét Torony

(2017)

A Setét Torony

 
Adepto   2017.08.30 12:48
1

Az egyik legnagyobb bajom a filmmel az, hogy rövid. Lehetett volna legalább 2 órás, mert így kiforratlannak tűnik a történet és egy ekkora kaliberű műnél azért több magyarázatot, kidolgozást is kaphattunk volna. Mindezek ellenére szerintem nem rossz és én túlzónak érzem az olyan negatív kritikákat, miszerint a film helyett érdekesebb lett volna a parkban nézni ahogy nő a pitypang. Bár a többi olvasott vélemény alapján valószínű azért nem vagyok ennyire elítélő, mert én nem olvastam a könyveket. A bírálók úgy lehetnek ezzel, mint én az Útvesztő filmekkel. Idris Elba nekem nem volt sablonos, habár nem mutatott túl sokat a karakterből. Walter megformálása tökéletes Matthew McConaugheytől, más kérdés hogy mennyire „realisztikusak” a céljai. Aki nagyon tetszett, az Jake megformálója Tom Taylor volt. Más filmekben is láttam már meg nem értett fiatal fiút, akinek nem hisznek a környezetében pedig közben akár a világot akarja megmenteni, de benne volt valami, amit nem tudok megfogalmazni. Kíváncsi leszek a karrierjére (remélem lesz neki). Annak ajánlom a filmet, aki nem olvasta a könyvet (szerintem) és nincsenek nagy elvárásai.