Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

A Setét Torony (2017)

The Dark Tower

jfruzsi97   2020. 10. 19.

Elég gyengére sikerült a megvalósítás. Lapos nagy a sztori, néhol unalmas is volt.

indingo   2018. 01. 01.

A könyvet nem ismerem. A történet nem volt rossz, ami zavart, hogy minden olyan egyszerűen ment. Minden elsőre sikerült. Más Stephen King történetekre való utalás tetszett.

Deku   2018. 02. 15.

Nagyon gyenge forgatókönyvet kapott ez a film, innen pedig egyenes volt az út a gyenge filmek felé. Ez már szinte kellemetlen. Mármint az, hogy ennyire el lett szúrva ez a film. Ha lehetne, mínuszba pontoznék annyira nem jött be.

ArpiHajdu és Réci   2018. 06. 28.

Az érdektelenség teljes skálája

Sok mindent lehet mondani a Setét torony filmváltozatáról, de a legelső gondolat számunkra ez volt: ha már könyvadaptáció készül, azt valahogy mégse így kéne megoldani. És hogy miért mondjuk ezt? Részben azért, mert adva van egy monumentálisnak nevez... teljes kritika»

dulkap   2017. 09. 03.

A regényeket még nem olvastam, de mint önálló film nekem tetszett. Nem tudom, hogy ez a másfél óra mennyire fedi le az eredeti köteteket, de látványos volt, nem hagyott sok üresjáratot és jó volt McConaughey-t rossz szerepben látni. (Még ha a fekete ... több»

HercegPeter   2018. 05. 28.

Nagy beharangozás előzte meg a filmet, amit az elején még értettem is (részben a szereposztás miatt), de a végére teljesen leeresztett a film. Eleinte inkább tűnik egy jó fantasynak mintsem horrornak. Később akad egy-két pillanat, ami az érzékenyebbe... több»

Orosz István   2017. 12. 09.

Nem ismerem a könyvet, de viszont így filmként érdekes volt. Látványos volt, nem lesz a kedvenc filmem, de viszont sokkal rosszabbra számítottam. A történet picit sablonos de ennek ellenére, nem untam.

Abbey Lee
José Zúñiga
Tom Taylor

A film összbevétele 113 231 078 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 131 546 901 forintot termelt. A hazai mozik összesen 95 648 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Képregény is készült Stephen King novellájából. A Marvel Comics 2006 áprilisában jelentette meg az első számot, nyáron pedig egy kemény fedeles album formájában az első hat számot.

(drg0602)

A rendező, Nikolaj Arcel saját bevallása szerint Stephen King művei segítségével tanult meg angolul.

A film költségvetése 60 millió dollár volt és jelenleg 111,8 millió bevételnél tart világszerte.

(Bob)

Stephen King saját elmondása szerint a regényfolyam megírásához A gyűrűk urából, A jó, a rossz és a csúf című Leone filmből, az Óz, a csodák csodájából és az Arthur-mondakörből nyerte az ihletet.

Az előkészületek alatt a készítők összehívtak egy tanácsadó csoportot, ami A setét torony elemzőiből és kedvelőiből állt, akiktől segítséget kértek ahhoz, hogy a regénytől való eltérések ne változtassák meg a történet fő mondanivalóját.

A filmben a megszokottnál is több "easter egg" van elrejtve, amelyet a szemfüles Stephen King rajongók észrevehetnek. Így megjelenik benne többek között a Panoráma Hotel (Ragyogás), Christine, az 1408-as szoba száma és a Cujohoz hasonló bernáthegyi is.

(GedyPapa)

Az eredeti regénysorozatban Roland kimondottan egy fehér bőrű, kék szemű karakter, amely miatt több összetűzése is volt az egyik sötét bőrű szereplővel. Ezzel szemben a film teljesen megfordította a rasszokat.

(GedyPapa)

A film Stephen King azonos című elbeszélés sorozatán alapszik.

A projektet először pontosan tíz éve, 2010-ben jelentették be hivatalosan. A bejelentés és a premier között eltelt évtizedben sorra váltották egymást a potenciális rendezők (J.J. Abrams 2007-09, Ron Howard 2010-15), míg végül Nikolaj Arcel kapta meg a direktori széket.

A Setét torony forgatási munkálatai 2016. áprilisában kezdődtek meg Dél-Afrikában.

A mozijegy árát amúgy nem éri meg, mi több, jó szívvel senkinek sem tudnám ajánlani. A King-rajongók pedig vélhetően fel fogják gyújtani a Sony stúdióját. 3,5/10 több»

King fantasyje leginkább azért lehet vonzó a hollywoodi stúdióknak, mert benne rejlik egy monumentális franchise lehetősége, és elvileg ez az első – és talán egyben utolsó – film arra szolgál, hogy ízelítőt adjon a nézőknek ebből a csodavilágból. A film végén azonban egyáltalán nem éreztem úgy, hogy érdemes volna ide visszatérnem még egyszer, kétszer, háromszor… A setét torony ezzel együtt sem katasztrofális film, inkább csak totálisan érdektelen. 50/100 több»

Nincsenek még csak Halálos iramban-szintű jellegzetességei sem, hogy legalább legyen min kínunkban összerezzennünk, az első perctől fogva álmosítóan katatón állapotba ringat ez a 95 percnyi semmi.

4/10 több»