indingo   2018. 01. 01.

A könyvet nem ismerem. A történet nem volt rossz, ami zavart, hogy minden olyan egyszerűen ment. Minden elsőre sikerült. Más Stephen King történetekre való utalás tetszett.

Deku   2018. 02. 15.

Nagyon gyenge forgatókönyvet kapott ez a film, innen pedig egyenes volt az út a gyenge filmek felé. Ez már szinte kellemetlen. Mármint az, hogy ennyire el lett szúrva ez a film. Ha lehetne, mínuszba pontoznék annyira nem jött be.

ArpiHajdu és Réci   2018. 06. 28.
Az érdektelenség teljes skálája

Sok mindent lehet mondani a Setét torony filmváltozatáról, de a legelső gondolat számunkra ez volt: ha már könyvadaptáció készül, azt valahogy mégse így kéne megoldani. És hogy miért mondjuk ezt? Részben azért, mert adva van egy monumentálisnak nevezhető könyvsorozat, amely nyolc részből, s együttesen több mint 4000 oldalból tevődik össze. Ergó: kiváló alapanyag egy mozis univerzum létrehozásához (ha már ez manapság olyan menő). Másrészt pedig azért, mert ebből a matériából lett egy bő másfél órás film, de a látottak alapján ennek a funkcióját nehéz lenne megállapítani, miért is készült: egy King-féle könyv világát ilyen rövid időn belül érdemben felépíteni lehetetlen, karakterek kidolgozott... több»

dulkap   2017. 09. 03.

A regényeket még nem olvastam, de mint önálló film nekem tetszett. Nem tudom, hogy ez a másfél óra mennyire fedi le az eredeti köteteket, de látványos volt, nem hagyott sok üresjáratot és jó volt McConaughey-t rossz szerepben látni. (Még ha a fekete ruha miatt nagyon nagy volt a feje. :) ) Kicsit ugyan ritmustalan volt a film, de a kvázi rövidsége miatt ez kevésbé volt zavaró

HercegPeter   2018. 05. 28.

Nagy beharangozás előzte meg a filmet, amit az elején még értettem is (részben a szereposztás miatt), de a végére teljesen leeresztett a film. Eleinte inkább tűnik egy jó fantasynak mintsem horrornak. Később akad egy-két pillanat, ami az érzékenyebbeknek durvább lehet, de egyébként semmi különös. Amikor a hős először tölti meg a akrobatikusan a fegyverét akkor igencsak menőnek találtam, de ezek a film vége felé egyre erőltetettebbek lettek, majd később már teljesen szánalmasak. Sajnos ez igazából a teljes filmről elmondható. A végén a golyókapkodás és a hang alapján leosztott headshot elég kiábrándító volt. Értem én, hogy varázsló meg igazi, szinte bármire képes harcos, de amiket csinálnak az a végén már fáj. Helyenként az effektekkel is voltak gondok. Kár érte, az eleje többet ígért.

Abbey Lee
José Zúñiga
Tom Taylor

A mozijegy árát amúgy nem éri meg, mi több, jó szívvel senkinek sem tudnám ajánlani. A King-rajongók pedig vélhetően fel fogják gyújtani a Sony stúdióját. 3,5/10 több»

King fantasyje leginkább azért lehet vonzó a hollywoodi stúdióknak, mert benne rejlik egy monumentális franchise lehetősége, és elvileg ez az első – és talán egyben utolsó – film arra szolgál, hogy ízelítőt adjon a nézőknek ebből a csodavilágból. A film végén azonban egyáltalán nem éreztem úgy, hogy érdemes volna ide visszatérnem még egyszer, kétszer, háromszor… A setét torony ezzel együtt sem katasztrofális film, inkább csak totálisan érdektelen. 50/100 több»

Nincsenek még csak Halálos iramban-szintű jellegzetességei sem, hogy legalább legyen min kínunkban összerezzennünk, az első perctől fogva álmosítóan katatón állapotba ringat ez a 95 percnyi semmi.

4/10 több»

A rendező, Nikolaj Arcel saját bevallása szerint Stephen King művei segítségével tanult meg angolul.

(ArpiHajdu és Réci )

A film költségvetése 60 millió dollár volt és jelenleg 111,8 millió bevételnél tart világszerte.

(Bob)

Stephen King saját elmondása szerint a regényfolyam megírásához A gyűrűk urából, A jó, a rossz és a csúf című Leone filmből, az Óz, a csodák csodájából és az Arthur-mondakörből nyerte az ihletet.

(ArpiHajdu és Réci )