A setét torony

(The Dark Tower)

TribeBubu  2017. 08. 07.

Olvastam, hogy a rajongók kikeltek magukból a film minősége miatt, ezért úgy ültem be, hogy majd én meglátom benne a szépet. De sajnos úgy is egyet kell velük értenem, hogy nem ismerem a könyvváltozatot. Sima vasárnapi látványfilmnek egészen jó: közepes sztori, rendezés és színészi alakítások, ötletes és pofás CGI effektek. Körülbelül ennyiben ki is merül a jellemzés. Azt viszont lesújtónak tartom én is, hogy nem volt benne semmi Kingre jellemző vonás. Még a legbénábban adaptált King filmekben is mindig felismerhetőek az általa kidolgozott karakterek, a csavaros és kiszámíthatatlan történetvezetés vagy legalább a hátborzongató nem emberi lények. Ezeknek még csak nyoma sem volt, inkább olyan érzésem volt, mintha egy vállalható, de nyögve nyelősen Harry Pottert utánozni akaró filmmel lenne dolgom (cumbájspíl Percy Jackson, A Spiderwick krónikák, A varázslótanonc, stb.) Mindezek után kíváncsiságból el fogom olvasni legalább az első könyvet, (ami eddig nem volt tervben, mert nekem King a horror és a thriller mestere és ódzkodtam a fantasy műveitől,) hogy kiderítsem, ő lőtt-e ennyire mellé, vagy a film alkotói.

qwertz  2017. 08. 06.

Vannak értékelhető részei, de összességében az egész egy nagy katyvasz, és így legtöbbször élvezhetetlen. Nagyobb volt a füstje, mint a lángja, ami nagy kár, mert nálam az idei év egyik legjobban várt filmje volt. Jó szívvel is csak közepes értékelést tudok adni.

Phalanx  2017. 08. 04.

Igazat kell adnom az előttem szólónak, ezt a művet egy filmben visszaadni nem lehet, a nagyobb baj az, hogy itt még elkezdeni sem sikerült. Nagyon trehány munka, és nem tudok rá jobb szót. Hiába a kiváló rendező és a színészek, itt valami nagyon félrement. Nagy kár, és egyben csalódás is.

Zsuzsy  2017. 08. 14.

Magával ragadó, fantáziadús film. Nagyon látványos és színvonalas. A szereplők igazi karakterek, jó szereposztás. Bele tudtam magam élni az eseményekbe. Szórakoztató és izgalmas.

Hetedik  2017. 08. 11.

Sok bajom nem volt vele. Matthew ismét zseniális, élmény minden jelenete, Idris Elba pedig kellemes jó és még helyenként vicces is. A kórházas jeleneten dőltem a nevetéstől. Felfedezhetők King stílusjegyei a filmen, annak ellenére is hogy ezen könyveit nem olvastam. Talán helyenként vannak indokolatlanul elnyújtott üresjáratok, de a végére felpörög, a befejezés pedig szép. Egy korrekt akció-fantasy.

Ron Howard
Abbey Lee
Movieaddicts: A setét torony
A mozijegy árát amúgy nem éri meg, mi több, jó szívvel senkinek sem tudnám ajánlani. A King-rajongók pedig vélhetően fel fogják gyújtani a Sony stúdióját. 3,5/10
VOX.hu - A setét torony
King fantasyje leginkább azért lehet vonzó a hollywoodi stúdióknak, mert benne rejlik egy monumentális franchise lehetősége, és elvileg ez az első – és talán egyben utolsó – film arra szolgál, hogy ízelítőt adjon a nézőknek ebből a csodavilágból. A film végén azonban egyáltalán nem éreztem úgy, hogy érdemes volna ide visszatérnem még egyszer, kétszer, háromszor… A setét torony ezzel együtt sem katasztrofális film, inkább csak totálisan érdektelen. 50/100
Smoking Barrels: A setét torony
Nincsenek még csak Halálos iramban-szintű jellegzetességei sem, hogy legalább legyen min kínunkban összerezzennünk, az első perctől fogva álmosítóan katatón állapotba ringat ez a 95 percnyi semmi.

4/10

A filmben a megszokottnál is több "easter egg" van elrejtve, amelyet a szemfüles Stephen King rajongók észrevehetnek. Így megjelenik benne többek között a Panoráma Hotel (Ragyogás), Christine, az 1408-as szoba száma és a Cujohoz hasonló bernáthegyi is.

(GedyPapa)

Az eredeti regénysorozatban Roland kimondottan egy fehér bőrű, kék szemű karakter, amely miatt több összetűzése is volt az egyik sötét bőrű szereplővel. Ezzel szemben a film teljesen megfordította a rasszokat.

(GedyPapa)

A film Stephen King azonos című elbeszélés sorozatán alapszik.