Közösség

Vélemény:

 

81 Tűnj el!

(2017)

Tűnj el!

 
MMcFly2015   2017.04.22 00:15
0

A nagy hype miatt megnéztem moziba. Kicsit a kritikákat erősnek érzem, ennek ellenére nem rossz filmről beszélünk, de a horrortól messze áll, és thrillerből sem a legkimagaslóbb. Hosszú ideig ügyesen és okosan építkezik a történet, sok a kérdés, érezni a feszültséget. Felszínen van egy kis humor, de sajnos azt idővel (a főszereplő srác haverja szerepeltetésével) eltúlozzák, és a helyzet komolysága mellett nem passzol a történetbe. Spoilermentesen nehéz írni, ahogy a trailer is kesze-kusza lett, nehogy lejőnnek egy fordulatot. Láttunk ehhez hasonló csattanót, de jelen esetben nagyon jól lett adagolva. Az utolsó jelenet, annyira összecsapott, és hülyeség lett, hogy sajnos azt kell mondanom, hogy nem méltó a filmhez. Horror rajongóknak én nem tudom nyugodt szívvel ajánlani, becsapva éreznék magukat. Úgy gondolom az Egyesült Államokban az afroamerikai "kérdés" miatt jobban átjön a film üzenete, de nem akarom elhinni, hogy egy jobban sikerült film végi csattanótól lennének ennyire elfogultak a kritikusok. Egyszer látni kell, de ,,2017 meglepetés filmje" meg hasonló főcímként olvasott jelzők nyomába se ér.