Közösség

Vélemény:

 

92 Mátrix

(1999)

Mátrix

 
Kis Anna Kinga   2018.07.23 14:47
0

Életem egyik legnagyobb csalódása volt anno 1999-ben. Azt mondták róla, hogy ilyet még nem láttam, meg forradalmi és újszerű. Hát, szinte minden jelenetét, poénját, elméletét és karakterét láttam/olvastam már korábban. Ezzel nem is lett volna nagy gond. Viszont az egész érdekes első félóra és az utolsó üldözéses jelenet között elfelejtettek filmet készíteni. A film helyenként érthetetlenül unalmas és vontatott. Annál a jelenetnél, mikor készülnek visszamenni Morpheus-ért, felcsillant a szemem. Ez az! Mindjárt kezdődik a darálós akció mozis rész! És nem. Leállnak vitázni, meg cuccot szerezni (lassan és unalmasan), majd lassítva begyalogolnak egy rakat fegyveres közé. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! Gáti Oszkár, Morpheus magyar hangjaként mérföldekkel jobb, mint az eredeti. Mr. Smith karakterének megformálása non plus ultra. A Gloria Foster játszotta Orákulum majdnem lejön a vászonról. Joe Pantoliano Syferként élettel teli, mint mindig. A film képi világa fantasztikusan jó, akárcsak a különböző képi váltások. Csak maga a film nem annyira.