Közösség

Vélemény:

 

88 Harry Potter és az azkabani fogoly

(2004)

Harry Potter és az azkabani fogoly

 
Lost Silver Book   2016.10.02 22:40
0

Az írónő nagyon jól megírta a sztorit, így a film nem éri soha utol a könyvet, de nem is tudja egy film sem, így amit mégis sikerült elérni a filmmel, nos, ezelőtt le a kalappal!

A dementorok túl jól sikerültek! :) A vonatos jelenet, a hideg, egyszerűen briliáns a számítógépes munka körülöttük. Vagy ez egyszerű technika lenne? Nem tudom, nem értek hozzá, viszont én felnőttként lerágtam a körmömet rajta, olyan félelmetesre sikerültek (és itt még nem olvastam el a könyveket ekkor még). Ez persze szülői szemmel nézve cseppet sem pozitív, de a Harry Potter könyveknél pont az figyelhető meg, hogy ahogy növekszik Harry és haladunk előre a könyvekben, úgy halad az olvasó korával a történet is. Mintha 12 éveseknek találták volna ki az első könyvet és 13 éveseknek a 2. könyvet és így tovább... Egyre "nehezebb" olvasmány lesz (persze csak átvitt értelemben) a könyv. Egyre félelmetesebbek a helyzetek és már nem olyan sétálunk-sétálunk legugolunk stílusban íródott az utolsó rész, mint az első kötet. Más a célközönsége már szerintem, mindig eggyel idősebb korosztály.