Közösség

Vélemény:

 

80 Holtpont

(1991)

Holtpont

 
ArpiHajdu és Réci   2017.01.03 21:05
0

Kíváncsi voltam a filmre, s mivel a tegnapi nap folyamán leadta a tv, úgy döntöttem, hogy élek a lehetőséggel, s megnézem. Vegyesek az érzéseim, mert szerintem a film rengeteget veszített a "varázsából", 2017-ben már nem hat olyan frissen, mint 1991-ben. Mai szemmel erős jóindulattal is csak egy átlagos akciófilmnek lehet tekinteni, egyedül egy jelenetsort tudok kiemelni, amikor Utah üldözőbe veszi a Reagan jelmezbe bújt Bodhit, s kerteken és házakon keresztül folyik a hajsza. Főleg a kamerakezelés miatt ez egy erős pillanata a filmnek. Minden másban sajnos semmivel sem több, mint az akciófilmek nagy része. A sztori egyszerű, a karakterek közül egyedül Bodhit mondanám kidolgozottnak, bár ezek a spirituális eszmefuttatásai nekem sok volt, emellett pedig Johnny Utah-val nem igazán tudtam azonosulni (ezen még csak az sem segít, hogy helyenként már-már übermensch kategóriában tolta, mint a végső ejtőernyős jelenetben, védőszemüveg nélkül). A szörfösök beemelése a történetbe nem rossz, csak ez is sokat veszített a maga varázsából: a '90-es évek elején még megvolt a maga lázadó jellege, mára viszont egy kommersz dologgá vált. A film lezárása pedig szerintem iszonyúan elcsépelt.
Kicsit csalódott vagyok, de lehet hogy túl magasak voltak az elvárásaim. Összességében a Holtpontban minden megvan benne, amitől akciófilm egy akciófilm, de ennél semmivel sem több, s pont az a plusz hiányzik belőle, amivel kiemelkedhetne az átlagos mezőnyből.