Közösség

Vélemény:

 

78 Leo

(2023)

Tanulságos gyík mese :)

 
Curacao86   2024.01.14 15:19
0

Kicsit más, de mégis nagyjából azt kaptam, amire számítottam (egy barátom ajánlása alapján). A főszereplő gyík (és teknős) karakter jó, nagyon jó, sőt, kiváló, könnyen lehet vele azonosulni. A történet mondhatni, első osztályú, nagyon jó, jó tanítás, életre szóló lecke nemcsak alsó tagozatos iskolásoknak, hanem mindenkinek, minden embernek. Azért szól mindenkihez a film története, mondanivalója, mert bárki, mindenki érezheti magát hasonló módon, és ez nem csak iskolában, bármilyen közösségben megtörténhet, megtörténik, hogy „a túlélés érdekében” vagy éppen ellenkezőleg másnak mutatjuk magunkat, másként állunk hozzá, közelítünk másokhoz, mint ami a valódi énünk, a valóság. Az őszinteség, segítség, igazság lehet, nem mindig kellemes, de sokkal jobb, könnyebb vele megbirkózni. De sajnos az emberek többsége nem így gondolja, ezért nem lesz változás az iskolában, munkahelyen, családban, minden közösségben, az emberek között, ahol éljük az életünket. Mindez kortalanul igaz, legyen valaki 5 vagy akár 75 éves. Egyetlen dolog rettenetesen, nagyon idegesített, ez pedig a „szinte folyamatos éneklés”, a giccses, nagyon gagyi és vacak Disney musical és zenés mese szintű éneklés, dalolászás, néha csak egy szóval, ami rettenetesen felesleges volt, és nekem néha nagyon elrontotta a filmet, az élményt. :/ :( Ezt Adam Sandler író, producer (és talán társforgatókönyvírói, producerei), és a főszereplő gyík (Leo), eredeti szinkronhangja hibájának tartom.