Wilczur professzor, akit felesége és szeretett lánya is elhagyott, az alkoholban keresi a feledést. Egy külvárosi kocsmában történt verekedés során súlyosan megsebesül a fején, és elveszíti az… Több

Wilczur professzor, akit felesége és szeretett lánya is elhagyott, az alkoholban keresi a feledést. Egy külvárosi kocsmában történt verekedés során súlyosan megsebesül a fején, és elveszíti az… Több
A kicsit közhelyes cím miatt állandóan tologattam, valami papos-zenés, unalmas témára gondoltam, de valahogy mindig elém tolakodott, így beadtam a derekam. Bár hosszú a film, de egy percig sem unatkoztam. Mély emberi érzésekről tesz tanúbizonyságot, jóságról, szeretetről, s persze gonoszságról is, mert ilyen az ember. A szerelem pedig olyan benne, mint egy gyönyörű mese, egy cseppet sem hajlik át giccsesbe. Olyan jó néha ilyen filmet nézni, amely nem felzaklatja, hanem megnyugtatja a lelket. Szigorúan romantikát kedvelő, érzelmes, türelmes nézőknek ajánlom, akik nem sajnálják rá az időt. Próbáltam belekötni, de hiába kerestem, találtam benne hibát.
Az ikonikus lengyel regényből készült film egy szép lassan és egyenletesen égő tűz melegéhez hasonlítható, egy lengyel orvosi zseni meséje az 1930-as évekből. Amnéziás történeteket már annyiszor láthattunk, de ez az adaptáció is különösen jól sikerült. Nem csoda, hogy a regény többszöri életre keltése már régóta a lengyelek karácsonyi klasszikusa. A cselekmény egy népi mese az emberi őrületről és a vérben kovácsolt kötelékekről. Olyan emberi kapcsolatokról, ahol nem számít a távolság, mert az emberség, a gyermekszeretet és a szakma iránti hűség felülír mindent. A lenyűgöző történetből áradó harmóniát látni kell. Az egész film meleg és pasztell tónusú árnyalatokat használ, a színskála és az operatőri munka egészen kiváló, de dicséret illeti a színészeket is a kifogástalan karakterábrázolás miatt. A „szeretet gyógyító erejével” türelmesnek kell lennünk, a dráma lassan és módszeresen bontakozik ki, így mutatja meg masszív lelkét. A produkció egy csodálatra méltó adaptáció, egy remek választás a korabeli drámák kedvelőinek. Szerintem az idei év egyik kötelező alkotása.
Az emberi jellemek nem változnak. Vannak jók, akik mindig segíteni akarnak, még ha nincsenek is tisztában, hogy honnan van a tehetségük, és vannak rosszak, akik hatalomvágyból képesek végignézni, ahogy megölik a barátjukat. Olyan, mint egy népmese, ahol a hős elnyeri méltó jutalmát.
A film Lengyelországban az 1930-as években játszódik, egy igazi időutazásban lehet részünk, ahol kirajzolódik az éles kontraszt az akkori arisztokrácia és az egyszerű falusi emberek élete között. A szeretet gyógyító ereje egy szívbemarkoló dráma, amely az apa-lánya kapcsolatot és az igaz szerelmet helyezi a középpontba. A film főszereplője Wilczur professzor, akit felesége és szeretett lánya is elhagyott. A professzor egy verekedés során súlyosan megsebesül a fején, és elveszíti az emlékezetét. Azonban egy nap találkozik egy fiatal nővel, aki segít neki újra megtalálni az élete értelmét. A film számos szívbemarkoló jelenettel rendelkezik, amelyek garantáltan elérzékenyíti majd a nézőt.