Egy gésa emlékiratai (2005)

Memoirs of a Geisha

Zhang Ziyi

Dorkateo   2021. 12. 21.

Megrázó gyereksors és fájdalmas női sors. Belepillanthatunk egy kis japán kultúrába, a nőiesség szépségébe és gonoszságába is.

HercegPeter   2019. 07. 16.

Úgy gondolom, hogy az Egy gésa emlékiratai egy eléggé alapalkotásnak számít. Ennek ellenére én csak most jutottam el odáig, hogy meg is nézzem. Kár volt. Valószínűleg a könyv jobban sikerült, mert ez a film nem egy nagy durranás. Mondjuk én vagyok a ... több»

Zoltán384279   2021. 08. 03.

Pótolt elmaradás

A 2000-es évek közepén hallottam erről a filmről. Nagyon kíváncsi voltam rá, mert a japán kultúra és a japán történetek a kedvenceim. Viszont valamiért nem néztem meg, és el is felejtettem. De pár hete megláttam, hogy a Netflix felvette a műsorára. (... teljes kritika»

Curacao86   2015. 02. 01.

Remek film a kitartásról, szerelemről, a kapcsolatokról és a gésák világáról, hiába könyv alapján készült.

Zsofi821   2015. 01. 26.

A film nem festi le hűen ezt a kort, sem az akkori japán kultúrát. Unalmas és túl csöpögős.

Zénó   2018. 04. 06.

Tudni kell rólam, hogy nem csípem a japán-kínai-koreai-hongkongi stb. filmeket és az egyetlen csíkszemű színész, akit elviselek a képernyőn az Jackie Chan. Az első 20 perc után erős késztetést éreztem, hogy megnyomjam az OFF gombot, de aztán végül is... több»

gazsika1978   2016. 04. 25.

Először könyvben olvastam így nagyon vártam a filmet. Nagyon tetszett a film is , szuper a történet, szenzációs, a színészekről pedig nem is beszélve. Mindenkinek csak ajánlani tudom, aki még nem látta, mert nagyon elgondolkodtató film. Nálam mindenképpen 5/ 5 pont kap.

A rendezői posztra olyan nevek kerültek szóba, mint Steven Spielberg, Spike Jonze, Kimberly Peirce és Brett Ratner.

A film Arthur Golden azonos című regénye alapján készült.

Sokáig Yoon-jin Kim koreai színésznőnek (a Lost - Eltűntek című nagysikerű tévésorozatban látható Kvon Szonhva szerepében) szánták a főszerepet, de végül nem ő kapta meg.

(mrarizona)

A főszereplő gésákat alakító színésznők (Michelle Yeoh, Zhang Ziyi, Gong Li) egyike sem japán.

(Menyét Ibolya)

A természeti elemek nagy szerepet kapnak a filmben, mind a négy jelentős gésának megfelel egy elem: Sayuri a víz, Mameha a szél, Pumpkin a fa és Hatsumomo a tűz.

(kázsé)