HercegPeter   2019. 07. 16.

Úgy gondolom, hogy az Egy gésa emlékiratai egy eléggé alapalkotásnak számít. Ennek ellenére én csak most jutottam el odáig hogy meg is nézzem. Kár volt. Valószínűleg a könyv jobban sikerült, mert ez a film nem egy nagy durranás. Mondjuk én vagyok a h... több»

Curacao86   2015. 02. 01.

Remek film a kitartásról, szerelemről, a kapcsolatokról és a gésák világáról, hiába könyv alapján készült.

Zsofi821   2015. 01. 26.

A film nem festi le hűen ezt a kort, sem az akkori japán kultúrát. Unalmas és túl csöpögős.

gazsika1978   2016. 04. 25.

Először könyvben olvastam így nagyon vártam a filmet. Nagyon tetszett a film is , szuper a történet, szenzációs, a színészekről pedig nem is beszélve. Mindenkinek csak ajánlani tudom, aki még nem látta, mert nagyon elgondolkodtató film. Nálam mindenképpen 5/ 5 pont kap.

sztankobazsi   2015. 11. 02.

10 év elteltével is csak azt tudom mondani, hogy egyszerűen zseniális. annyira magával ragadó volt ez a film, hogy még most is emlékszem minden képkockájára.Azt gondolom, ebben a filmben megtalálható a szerelem, a szerelemtől jövő szenvedés, belső kí... több»

Zénó   2018. 04. 06.

Tudni kell rólam, hogy nem csípem a japán-kínai-koreai-hongkongi stb. filmeket és az egyetlen csíkszemű színész, akit elviselek a képernyőn az Jackie Chan. Az első 20 perc után erős késztetést éreztem, hogy megnyomjam az OFF gombot, de aztán végül is... több»

edessszilvia   2017. 11. 24.

A regény sem nyűgözött le túlságosan, de a film még nagyobb csalódást okozott ,egyszerűen katasztrófa nagyon nyálas, csöpögős és abszolút nem hiteles. Kihagyható

Zhang Ziyi
Gong Li

A rendezői posztra olyan nevek kerültek szóba, mint Steven Spielberg. Spike Jonze, Kimberly Peirce és Brett Ratner.

A film Arthur Golden azonos című regénye alapján készült.

Sokáig Yoon-jin Kim koreai színésznőnek (a Lost - Eltűntek című nagysikerű tévésorozatban látható Kvon Szonhva szerepében) szánták a főszerepet, de végül nem ő kapta meg.

(mrarizona)

A főszereplő gésákat alakító színésznők (Michelle Yeoh, Zhang Ziyi, Gong Li) egyike sem japán.

(Menyét Ibolya)

A természeti elemek nagy szerepet kapnak a filmben, mind a négy jelentős gésának megfelel egy elem: Sayuri a víz, Mameha a szél, Pumpkin a fa és Hatsumomo a tűz.

(kázsé)

A kaliforniai forgatás alatt egy hatalmas selyem ernyővel takarták el a napot, hogy ködösebb benyomást keltsenek.

(kázsé)

Zhang Ziyi allergiás volt a kontaktlencsékre, amiket a forgatás során viselnie kellett.

(kázsé)

A film kemény kritikákat kapott az ázsiai nézőktől, amiért a gésákat kínai nők játsszák. A rendező bevallása szerint mikor japán színésznőket kerestek a szerepekre, senki nem jött el, ezért kellett mások után nézniük.

(kázsé)

John Williams lemondott a negyedik Harry Potter film zenéjének megírásáról ennek a filmnek a kedvéért.

(kázsé)

A színésznőknek egy hathetes gyorstalpaló kurzuson kellett átesniük a gésa-kultúráról.