HercegPeter   2019. 07. 16.

Úgy gondolom, hogy az Egy gésa emlékiratai egy eléggé alapalkotásnak számít. Ennek ellenére én csak most jutottam el odáig hogy meg is nézzem. Kár volt. Valószínűleg a könyv jobban sikerült, mert ez a film nem egy nagy durranás. Mondjuk én vagyok a hibás, hiszen egyébként sem érdekel a távol-keleti kultúra, pláne nem a női része. Nem baj, ezt is láttam, ezt a hiányosságomat is pótoltam.

Curacao86   2015. 02. 01.

Remek film a kitartásról, szerelemről, a kapcsolatokról és a gésák világáról, hiába könyv alapján készült.

Zsofi821   2015. 01. 26.

A film nem festi le hűen ezt a kort, sem az akkori japán kultúrát. Unalmas és túl csöpögős.

gazsika1978   2016. 04. 25.

Először könyvben olvastam így nagyon vártam a filmet. Nagyon tetszett a film is , szuper a történet, szenzációs, a színészekről pedig nem is beszélve. Mindenkinek csak ajánlani tudom, aki még nem látta, mert nagyon elgondolkodtató film. Nálam mindenképpen 5/ 5 pont kap.

sztankobazsi   2015. 11. 02.

10 év elteltével is csak azt tudom mondani, hogy egyszerűen zseniális. annyira magával ragadó volt ez a film, hogy még most is emlékszem minden képkockájára.Azt gondolom, ebben a filmben megtalálható a szerelem, a szerelemtől jövő szenvedés, belső kín...és annak minden formája. A zenék és a színészi játék gyönyörű. 5/5 csiilag.

Zhang Ziyi
Gong Li

A rendezői posztra olyan nevek kerültek szóba, mint Steven Spielberg. Spike Jonze, Kimberly Peirce és Brett Ratner.

(ArpiHajdu és Réci )

A film Arthur Golden azonos című regénye alapján készült.

Sokáig Yoon-jin Kim koreai színésznőnek (a Lost - Eltűntek című nagysikerű tévésorozatban látható Kvon Szonhva szerepében) szánták a főszerepet, de végül nem ő kapta meg.

(mrarizona)